نور معرفت
معاون فرهنگی هنری ستاد فهما

هدف رویداد ملی فهما کادرسازی برای آینده انقلاب اسلامی است

هدف رویداد ملی فهما کادرسازی برای آینده انقلاب اسلامی است

به گزارش نور معرفت با اشاره به اختتام ثبت آثار و گزارش کارهای کانون های فرهنگی هنری مساجد در سامانه اظهار نمود: معاون فرهنگی هنری ستاد فهما اظهار داشت: امسال شاهد حضور پرشور اعضای کانون ها بوده ایم به نحوی که اعضای کانون ها در قالب سه شبستان و 12 رواق، آثار گوناگون و گاهی فاخری را ثبت و ارسال کرده اند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، «سعید سعادتی» در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، اضافه کرد: در داوری امسال تلاش شده است، به نقش محوری ستادهای استانی توجه بیشتری شده در کنار توجه به محدودیت کانون های روستایی، به عملکرد کلی یک کانون از جهات مختلف در رواق پرداخته شده و فقط به بر بررسی تخصصی یک اثر اکتفا نشود.
معاون فرهنگی هنری ستاد فهما با اعلان اینکه در هر مرحله کانون های برتر برمبنای پنج شاخص بررسی می شوند، اضافه کرد: این پنج شاخص عبارت اند از: «مسجد محوری، نگاه کانونی و تشکیلاتی، جاذبه آفرینی هنری، خودکفایی و پیوست رسانه ای» که بر طبق این مولفه ها مستندات کانون ها بررسی می شود. در این راستا کانون های منتخب استان از ۲۰ تا ۲۴ دی ماه فرصت دارند مستندات خودرا در سامانه بچه های مسجد بارگذاری کنند.
وی افزود: از ۱۵ دی ماه اطلاعات مربوط به حدودا ۴۲۰۰ کانون فرهنگی هنری برتر که - متناسب با میزان مشارکت فعال کانون های مساجد هر استان در هر رواق است، در اختیار ستادهای استانی قرار گرفته و هیات انتخاب کانون های برتر هر استان تا تاریخ ۲۰ دی ماه فرصت دارند تا انتخاب اولیه را انجام داده و کانون های برتر استان خودرا بر طبق سهمیه اختصاص یافته در سامانه فهما ثبت کنند.
سعادتی اشاره کرد: همین طور هیات انتخاب ستاد فهما از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ دی از بین حدود ۴۲۰ کانون انتخابی استانها، ۶۰ کانون برتر را برمبنای مستندات تکمیلی ارسالی کانون ها برای داوری نهایی انتخاب می کنند. داوری نهایی در روزها ۲۹ و ۳۰ دی ماه برگزار می گردد.
وی در بخش دیگری از مباحث خود با تاکید بر این که رویداد ملی فهما یک فرصت برای شناخت استعدادهای برتر در سطح کانون های مساجد سراسر کشور است، اظهار داشت: در پروسه برگزاری این رویداد به دنبال کادرسازی هستیم. هدف ما این است که بتوانیم نسل جوانِ متخصص، مومن و انقلابی را دل مساجد به وسیله کارهای مختلف فرهنگی هنری در کانون ها تربیت نماییم تا در امتداد تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نسبت به مساله کادرسازی گام برداشته باشیم و با این نگاه برای تقویت این جریان از همه نظرات و پیشنهادات تمامی کارشناسان و صاحب نظران حوزه مسجد و فرهنگ استقبال می نماییم.
منبع:

1400/10/15
09:23:47
5.0 / 5
433
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد