نور معرفت
آیت الله رشاد:

توهین به اهل بیت(ع) اهانت به پیامبر(ص) است

توهین به اهل بیت(ع) اهانت به پیامبر(ص) است

آیت الله علی اکبر رشاد قبل از شروع درس خارج فقه به اتفاقات اجتماعی روی داده اخیر در خطبه های نماز جمعه آزادشهر توسط مولوی گرگیج اشاره و اظهار نمود: یک شیخ جاهل یا مغرض و شاید سر سپرده با کمال وقاحت به ساحت قدسی حضرات دوده و ائمه معصومین هتاکی کرد و این هتاکی دل صدها میلیون مسلمان و مومن محب دوده را به درد آورد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، رئیس شورای سیاستگذاری حوزه علمیه استان تهران افزود: در گذشته نیز او نسبت به اساس انقلاب، نظام و مسئولان تعرض های وقیحانه و بی شرمانه ای از تریبون نماز جمعه شهر آزادشهر داشته و مماشات نظام و متولیان در قبال این هتاکی ها و سخنان وقیحانه نسبت به انقلاب و مسئولان سبب جریح تر شدن او شد تا این که امروز نسبت به حضرات ائمه دوده به هتاکی و توهین حاد و غیر قابل تحمل دست زد.
رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی بیان کرد: گرچه ظاهراً عذرخواهی کرده است اما این سخنان حکایت از درون چرکین این انسان جاهل می کند که با این وقاحت و صراحت در کشور دوده به دوده اهانت کند. آیا غرض او کسب شهرت و موقعیت بین گروهی و جمعیتی از مخالفان نظام در داخل و بیرون مرزها است؟ کسب موقعیت در بین مخالفان دوده است؟ آیا انجام ماموریتی است که از بیرون مرزها به او ارائه می شود؟ هر چه هست عمل قابل تحملی نیست و این رفتارها در زمره قسمتی از آن نقشه ای است که در دامن زدن به نزاع میان فرق و مذاهب و اختلاف میان مسلمانان از طرف بیگانگان طراحی و مدیریت می شود.
وی با اعلان اینکه بی گمان چنین کسانی در متن نقشه دشمن ایفای نقش می کنند اظهار داشت: قهرا و اولاً انتظار می رود برای حفظ وحدت و برای تبرئه خویش علمای اهل سنت چه در داخل و چه در خارج از کشور از سخنان این شخص جاهل تبری بجویند. به جهت اینکه آنان متهم به تأیید نشوند و به مشارکت هتاکی به ساحت مقدس دوده که یکی از دو ثقلی است که به مثابه میراث نبوی تا قیامت در اختیار بشر و مسلمین قرار گرفته باید خود آنان نیز این عمل را محکوم کنند و پاسخ این شخص جاهل را با استدلال علمی و متقن بدهند.
این استاد حوزه علمیه افزود: همین طور علمای مکتب دوده با منطق و استدلال هر چند که آن سخن سخنی زشت و سخیف است که مبنای علمی و استدلالی ندارد به تبیین و توضیح این مسأله که انکار خلافت یک خلیفه که نه از طرف پیامبر نصب شده و نه انتخاب فراگیر امت بوده، بپردازند.
رشاد اظهار داشت: از علمای طریقین انتظار می رود نسبت به این سخن موضع بگیرند و محکوم کنند تا هم خودشان را تبرئه کنند و هم پاسخ سخیف این فرد جاهل را بدهند باتوجه به ادامه هتاکی های این انسان جاهل در زمینه های مختلف سیاسی و مسایل نظام می طلبد مسئولان ذی ربط نیز این مسأله را مورد بررسی قرار دهند. مبادا این عناصر عوامل رسمی بیگانگان باشند یا اگر رسماً هم عامل بیگانگان نباشند مورد حمایت آنان باشد و جریان های برون مرزی و دستگاه های جاسوسی بر گرده این حمالان بی سواد سوار شده باشند و لگام این افراد در کف دشمنان باشد این را باید مسئولان بررسی نمایند و برمبنای قانون با این عالمان برخورد کنند آن چیزی که مهمست حفظ وحدت مسلمانان است حفظ حریم دوده و رعایت مقدسات فریقین است.
او در آخر اشاره کرد: دوده برای همه مسلمین از همه فرق محترم است و هتک حرمت دوده هتک حرمت پیامبر و مقدسات همه مسلمانان است در کنار حفظ وحدت تدابیر لازم برای آنکه این وقایع تلخ تکرار نشود باید صورت بپذیرد. تاسف انگیز است از فضای آزاد و شرایط و محیط موجودی که برای ابراز نظر و آزاد اندیشی و آزاد گویی در کشور وجود دارد افراد جاهلی سو استفاده می نمایند و سبب می شوند که فضا تحت تاثیر قرار گیرد اگر کسی سخن علمی دارد بیاید و در محیط های علمی سخن بگوید. این که کسی بیاید و عده ای از عوام را در یک شهر کوچک جمع کند و اساس انقلاب و نظام زیر سوال ببرد و به اساس دین و دوده اهانت کند هنر نیست.1400/09/24
17:30:29
5.0 / 5
505
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد