نور معرفت
در دیدار خامه یار و شیخ زهیر جعید تأكید شد؛

مقابله با خشونت و افراط گرایی برای تحقق وحدت اسلامی

مقابله با خشونت و افراط گرایی برای تحقق وحدت اسلامی

نور معرفت: رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان و شیخ زهیر جعید، هماهنگ کننده جبهة العمل الاسلامی بر مقابله با خشونت و افراط گرایی برای تحقق وحدت اسلامی تاکید کردند.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عباس خامه یار، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی با شیخ زهیر جعید، هماهنگ کننده جبهة العمل الاسلامی در لبنان در مرکز این جنبش، دیدار و پیرامون مسائل جاری در جهان اسلام به بحث و گفت و گو پرداخت.
در این دیدار که شیخ «شریف توتیو» از اعضای شورای مرکزی جبهة العمل نیز حضور داشت، دو طرف پیرامون نحوه فعال سازی روند وحدت اسلامی برمبنای آموزه های دینی و برمبنای فرهنگ مقاومت بمنظور مقابله با توطئه های دشمن و فتنه انگیزی آنها به بحث و بررسی پرداختند.
همچنین، دو طرف ضمن یادآوری مجدد بر اهمیت مسئله فلسطین و تلاش بیشتر در جهت پشتیبانی از ملت مظلوم و مقاوم فلسطین و کوشش برای آزادی این کشور، بر یکسان سازی دیدگاه ها برمبنای اصول ثابت جبهة العمل الاسلامی و مجمع جهانی تقریب بین مذاهب و وجوب وحدت میان مسلمانان و تلاش در جهت تحقق آن از هر طریق ممکن، مقابله با تکفیر و تندروی ها و فرقه گرایی تاکید کردند.
در ادامه قرار شد تا دیدارها، نشست ها و کنفرانس های مشترکی جهت تحقق اهداف یاد شده اجرا شود.
این خبر را که خبرگزاری رسمی «الوطنیة» و دیگر رسانه های لبنان منتشر نمودند، خبرگزاری «الوطنیة» همچنان آورده است که شیخ زهیر جعید از کوشش های مستمر رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان در مجمع تقریب بین مذاهب اسلامی جهت ایجاد وحدت و تقریب بین دیدگاه های مسلمانان و چنگ زدن به ریسمان الهی با هدف یاری مظلومان و مستضعفان جهان و مقاومت در مقابل ستمگران و اشغالگران و مقابله با توطئه ها و فتنه انگیزی های طایفه ای و مذهبی دشمن جهت ایجاد تفرقه و دشمنی میان مسلمانان، قدردانی کرد.
منبع:

1400/04/18
14:30:10
5.0 / 5
887
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد