نور معرفت
در پیام هایی جداگانه؛

نهادها و شخصیت های دینی انتصاب رییس جدید قوه قضائیه راتبریك گفتند

نهادها و شخصیت های دینی انتصاب رییس جدید قوه قضائیه راتبریك گفتند

تعدادی از علما و نهادهای فرهنگی، مذهبی و دینی با ارسال پیام هایی جداگانه انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را بعنوان رئیس قوه قضاییه نظام مقدس انقلاب اسلامی تبریک گفتند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، تعدادی از علما و نهادهای فرهنگی، مذهبی و دینی با ارسال پیام های جداگانه انتخاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای را بعنوان رییس قوه قضائیه نظام مقدس انقلاب اسلامی تبریک گفتند.
رئیس شواری سیاست گذاری ائمه جمعه کشور
حجت الاسلام حاج علی اکبری در پیامی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای را بعنوان رییس جدید قوه قضائیه تبریک گفت.
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب مستطاب حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ غلامحسین محسنی اژه ای «دامت افاضاته»
سلام علیکم
با تقدیم احترام؛ اعتماد مقام معظم رهبری و انتصاب شایسته جنابعالی را به سمت ریاست قوه قضائیه از طرف نمایندگان مکرم ولی فقیه در استانها و ائمه محترم جمعه سراسر کشور به جنابعالی که برخاسته از متن آن نهاد خطیر هستید، تبریک و تهنیت می گویم.
سوابق باارزش و تجارب گرانسنگ شما در سطوح مختلف قضاوت و مدیریت در دستگاه قضائی و روحیه جهادی و مردمی شما امید همه ما را در ادامه مسیر روشنی که در سالهای قبل شروع شده است؛ دوچندان می کند.
ان شاءالله با الطاف الهی و عنایات حضرت ولی عصر ارواحنا فداه و امداد ارواح مطهر شهدا و امام شهدا در راه تحقق انتظارات رهبر حکیم انقلاب اسلامی که مطالبه عموم مردم انقلابی ایران اسلامی است، توقیقات بیش از پیش بهره تان خواهد شد.
سلامتی و مزید توفیقات شما را از درگاه خداوند علیم و قدیر خواهانم.
والسلام علیکم و رحمه الله
محمد جواد حاج علی اکبری
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه
رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران
آیت الله رشاد در پیام تبریکی با بیان چهار سفارش به ریاست جدید قوه قضائیه نوشت:
حضرت مستطاب حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامحسبن محسنی اژه ای (مازال عزیزاً)
ریاست مکرم قوه ی قضائیه ی جمهوری اسلامی ایران.
سلام علیکم.
ردای قاضی القضاتی بر بالای برومند آن فاضل فرهیخته مبارک باد.
اعتماد حاصل آمده به دستگاه دادرسی و دادگذاری کشور در دوره ی اخیر، سرمایه ی گرانبهایی است که به لطف پروردگار به کف باکفایت شخصیت انقلابی کاردیده، پاکدل پاک دستی چون جناب عالی، حفظ و بارور خواهد گشت.
به عنوان کمترین طلبه ی کف حوزه و جامعه عرض می کنم:
اصلاح ساختار قوه ی قضائیه و تطبیق آن بر نظام قضائی اسلام؛ واگذاری شئون غیرقضائی و شبه قضائی به نهادهای مربوط؛ مقابله با دخالت سایر دستگاهها در امور قضائی محض؛ بازسازی اساسی نیروی انسانی در همه ی ارکان این رکن رکین نظام، و گماردن عناصر امین و انقلابی و کاردان و کارآمد در امور آن؛ کاستن تشریفات زائد و عدالت کش و ناراضی تراش؛ بروکراسی زدایی، سهل و سریع ساختن پروسه دادرسی؛ ایجاد ثبات در مقررات و رویه های قضائی؛ اصرار بر بی طرفی قضات و برخورد با رفتارهای سلیقه ای در روند قضا؛ کاستن از جرم انگاری؛ مقابله با زمینه ها و علل جرم بجای مبارزه با ظواهر و معالیل؛ مواجهه ی اخلاقی تربیتی با جرم و مجرم بیش از ابرام بر برخوردهای بی روح حقوقی، زندان زدایی، تاکید بر استقلال قوه ی قضائیه علاوه بر استقلال قضات؛ و سرانجام: التزام به لوازم اولویت مبارزه بی امان و بی محابا با مفاسد، خاصه فساد اقتصادی و اداری، همه و همه، آرزوها و آرمانهایی است که مردم مؤمن و نجیب و ایثارگر، توقع دارند که سکاندار کارآزموده و انقلابی کشتی امنیت و عدالت، بدانها جامه ی تحقق بپوشاند.
حوزه ی علمیه ی عریق و عظیم تهران و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه ی اسلامی، از ظرفیت علمی و کارشناسی معتنابهی برخوردار می باشند، در امتداد انجام تکلیف دینی انقلابی، همکاران بنده آماده ی کمال همکاری با جناب عالی برای تحقق آنچه بدانها اشاره رفت هستند.
علی اکبر رشاد
۱۰/ ۴/ ۱۴۰۰
رییس اوقاف و امور خیریه
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه در پیامی انتصاب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای را بعنوان رییس جدید قوه قضائیه تبریک گفت.
در متن این پیام تبریک آمده است:

جناب حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای دامت برکاته

سلام علیکم؛

انتصاب جنابعالی بعنوان فردی مجرب، قاطع و کاربلد به ریاست قوه قضائیه که متبرک است به حکم باارزش رهبر معظم انقلاب اسلامی می تواند همچون دو سال اخیر شروع فصل جدید و پرکار دیگری در این جایگاه بسیار مهم و حیاتی باشد و امید آحاد مردم را به دستگاه قضا و رعایت عدالت دوچندان کند.

این جانب این انتصاب را به جنابعالی تبریک می گویم و برایتان آرزوی توفیق کامل در احقاق حق، اقامه قسط و داد و تحکیم و تثبیت ستونهای نگاه دارنده ی عدالت در این مسئولیت بسیار مهم و خطیر می کنم.
آیت الله مجتهد شبستری
متن پیام تبریک آیت الله محسن مجتهد شبستری به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامحسین محسنی اژه ای دامت تأییداته
با اهدا سلام، انتصاب جنابعالی را به ریاست قوه قضائیه از صمیم قلب تهنیت می گویم.
امید است با تفضّلات و عنایات الهیه در اثر تعهد، تجربیات و سوابق درخشان جنابعالی تداوم رویکرد تحولی قوه قضائیه در مبارزه با فساد، توسعه عدالت در کشور و انتظارات مقام معظم رهبری مدظله العالی تحقق یابد.
محسن مجتهد شبستری

1400/04/12
23:26:18
5.0 / 5
915
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد