نور معرفت
دبیر كنگره جهانی محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر :

كنگره جهانی حضرت محمد(ص) آغازی برای شور ادبی برآمده از گفتمان اسلام است

كنگره جهانی حضرت محمد(ص) آغازی برای شور ادبی برآمده از گفتمان اسلام است

به گزارش نور معرفت فارس دبیر علمی و ادبی کنگره ادبی جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر» برگزاری این کنگره را آغازی برای شور ادبی و هنری برآمده از اندیشه، دانش و گفتمان اسلام دانست.


غلامرضا کافی یکشنبه ۲۹ فروردین در یک نشست خبری مجازی، با اشاره به اینکه امروز به اسم آزادی، معارضه هایی با توهین و تمسخر به مقدسات و شخصیت های جهان را می بینیم، اظهار داشت: برای پاسخ به این اقدامات یا باید در حالت تدافعی به آن پاسخ داد یا گام خویش را فراتر بگذاریم و در چارچوب های فرهنگی، هنری و ادبی با کارایی بیشتر ورود نماییم تا گفتمان اسلام راستین را به گوش جهان برسانیم.
کافی تصریح کرد: بنابراین ابعاد این کنگره چیزی فراتر از کشور، زبان و مرزهاست تا آنجا که میتوان گفت از مرز اسلام هم خواهد گذشت و همه مردم جهان را درگیر خود خواهد نمود.
دبیر کنگره ادبی جهانی «محمد(ص)، پیامبر رحمت در آیینه ادب و هنر» اضافه کرد: از آنجائیکه کنگره گستره ای جهانی دارد، توانسته ایم تابحال رایزنی های با برخی شخصیت ها و مراکز فرهنگی و دانشگاهی و ادبی داشته باشیم که از ظرفیت های آنان در این کنگره بهره خواهیم گرفت.
او افزود: از آن جا که برخی شخصیت ها جایگاهی فراتر از شأن داوری داشتند و از طرفی برای بالا بردن جایگاه کنگره، در کمیته ادبی، با حضور شخصیت های شاخص ادبی زبان های هفت گانه فارسی، عربی، ترکی که زبان های رایج کشورهای اسلامی هستند و زبان های انگلیسی، فرانسوی، روسی و آلمانی که بیشتر مردم جهان به این زبان ها سخن می گویند یا آشنایی دارند، یک هیئت علمی راه اندازی کردیم که بخش داوری هر زبان، زیر نظر هیئت علمی کار خویش را انجام خواهد داد.
کافی اظهار داشت: این کنگره را باید آغازی برای شور ادبی و هنری برآمده از اندیشه، دانش و گفتمان اسلام دانست، شوری که توفندگی آن، معارضه ها، بخصوص با شیوه توهین و تمسخر را ناکارآمد کند؛ چون که شخصیت پیامبر اسلام(ص)، بیشتر از هر چیز خود گفتمانی برای دوستی و مهربانی است که نه تنها پذیرای مهاجران مسلمان و روی آوری مردم آن کشورها به اسلام را می بینیم که بیشترین معارضه ها را هم با این زبان ها و در این کشورها رخ می دهد.
منبع:

1400/01/30
14:16:10
5.0 / 5
805
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد