نور معرفت

فراخوان یازدهمین كنگره بین المللی امام سجاد(ع) منتشر گردید

فراخوان یازدهمین كنگره بین المللی امام سجاد(ع) منتشر گردید

فراخوان یازدهمین دوره از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) منتشر گردید و علاقه مندان تا 31 مرداد همزمان با روز جهانی مسجد فرصت دارند تا آثار خودرا به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین «احمد پهلوانی» در گفت و گو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، از انتشار فراخوان یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) آگاهی داد و اضافه کرد: موضوع کنگره امسال متناسب با مسایل روز جامعه بوده و با محور قرار دادن دو مساله سلامت و بیماری، نگاه ادعیه صادر شده از لسان اهل بیت(ع) و خصوصاً صحیفه سجادیه را نسبت به این دو مولفه مورد توجه قرار داده است.
دبیر اجرائی یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد با اشاره به روند ارسال و انتشار مقالات اضافه کرد: در سنوات گذشته مقالات برتر در قالب کتاب منتشر می شدند اما امسال هر مقاله برگزیده در نشریه علمی تخصصی منتشر خواهد شد که طبیعتا امتیازات بیشتری را برای اساتید و دانشجویان به همراه دارد؛ ضمن اینکه دبیرخانه کنگره از اساتید مختلفی برای نگارش مقاله دعوت به عمل آورده است و صاحب نظران بصورت اختصاصی برای این کنگره دست به قلم می شوند که البته این آثار به جز مجموعه مواردی است که از طرف سایر پژوهشگران و علاقه مندان به دبیرخانه ارسال می شود.
وی با اعلان اینکه کنگره امسال با موضوع کلی «نقش دعا در زندگی انسان» برگزار می ‎شود، اشاره کرد: محورهای کنگره نیز شامل موارد مختلفی همچون «نقش دعا بر سلامت اخلاقی جامعه از دید امام سجاد مقابل السلام»، بررسی نقش دعا در کاهش لطمه های اجتماعی از منظر امام سجاد مقابل السلام»، «بررسی تاثیر دعا در امیدبخشی و بهبودی بیماریهای جسمی باتوجه به ادعیه صحیفه سجادیه» و «نقش دعا در رفع مشکلات از منظر آموزه های امام سجاد مقابل السلام با تاکید بر دعای هفتم صحیفه سجادیه» است.
حجت الاسلام و المسلمین پهلوانی در ادامه آخرین مهلت دریافت آثار به کنگره یازدهم را ۳۱مردادماه۱۴۰۰ همزمان با روز جهانی مساجد اعلام نمود و اضافه کرد: به ۱۲ مقاله برتر کنگره هدیه نقدی اعطا می شود.
وی در بخش دیگری از مباحث خود با تاکید بر اینکه برنامه ها و کارهای کنگره بین المللی امام سجاد(ع) منحصر به بازه زمانی خاصی در طول سال نیست، افزود: کنگره در روزهای دیگر و اساسا بصورت مستمر در طول سال با همکاری موسسه اندیشه های اسلامی سجادیه و همین طور مجموعه های بین المللی نظیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) و جامعه المصطفی(ص) العالمیه و... برنامه ها و کارهای مختلفی را در سطح داخل و خارج از کشور اجرا می کند که همچون آنها می توان به انتشار کتاب، کارهای خیریه و پشتیبانی از نیازمندان و... اشاره داشت.
حجت الاسلام و المسملین پهلوانی در ادامه اظهار نمود: همین طور به همت مرکز تخصصی صحیفه سجادیه که یکی از ارکان و زیرمجموعه های کنگره بین المللی امام سجاد(ع) بشمار می رود جلد اول کتاب «زندگی» با محور محتوایی پیام های ۱۸ دعا از ادعیه ابتدای صحیفه سجادیه منتشر می شود؛ علاوه بر این شرح دعای ۴۴ صحیفه سجادیه که دعای ورود به ماه مبارک رمضان است با همکاری معاونت فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور ویژه ائمه جماعات مسجد آماده شده و به زودی در سامانه بچه های مسجد بارگذاری می شود؛ این اثر در حقیقت شامل مجموعه سخنرانی های حجت الاسلام و المسلمین «محمدرضا اعوانی» از اساتید و پژوهشگران صحیفه سجادیه است.
ایشان سپس به گسترش وجه علمی یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) نسبت به سنوات گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: با پشتیبانی علمی که امسال خصوصاً با همکاری مرکز تخصصی صحیفه سجادیه برخوردار شدیم، تولید محتوا برای گروه های سنی مختلف در دست اقدام قرار گرفته است به شکلی که برای مثال در عرصه تولید محتوا در گروه سنی کودک «شعر» و برای گروه سنی نوجوان قالب «داستان» در نظر گرفته شده است.
دبیر اجرائی یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در تشریح اقدامات دیگری که ذیل برگزاری این کنگره در طول سال قبل صورت گرفته و اساسا از برنامه‎های ثابت این کنگره شمرده می شود، اضافه کرد: آزاد شدن ۴۰ زندانی در ایام پایانی اسفندماه سال گذشته، رسیدگی به نیازمندان، برگزاری دوره های تخصصی آموزشی و اعزام مبلغ به همت مرکز نیکوکاری امام سجاد(ع) همچون این اتفاقات است که با همکاری ستاد هماهنگی کانون های فهما در سطح کشور برگزار می گردد.
وی افزود: امروز محور برگزاری و مشارکت در کنگره منحصرا به استان هرمزگان اختصاص نداشته و استان های دیگر نیز به می توانند در این حوزه فعالیت کنند و در قالب نشست های صحیفه خوانی، مباحث مربوط به تولید محتوا فعالیت داشته باشند.
حجت الاسلام و المسلمین پهلوانی اضافه کرد: توجه به دعا و تمرکز بر صحیفه سجادیه همچون مطالبات و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است، بدین سبب می توان از این میراث باارزش امام سجاد(ع) در امتداد نشر هرچه بیشترمعارف دین بهره جست.
علاقه مندان برای برقراری ارتباط با دبیرخانه کنگره بین المللی امام سجاد(ع) می توانند با پست الکترونیکی به آدرس i.s.jj۱۴۰۰@gmail.com در تماس باشند.1400/01/19
11:29:35
5.0 / 5
831
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد