نور معرفت

دیدار دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای جبهه عمل اسلامی لبنان

دیدار دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای جبهه عمل اسلامی لبنان

به گزارش نور معرفت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اعضای جبهه عمل اسلامی لبنان در مقر این حزب در بیروت دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری و عباس خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، در مقر جبهه عمل اسلامی لبنان در بیروت حضور بهم رساندند و مورد استقبال شیخ زهیر الجعید، هماهنگ کننده جبهه عمل اسلامی و اعضای این جبهه و همینطور شیخ بلال سعید شعبان، دبیرکل جنبش توحید اسلامی لبنان و شیخ غازی حنینه، رئیس هیات امنای تجمع علمای مسلمان لبنان قرار گرفتند.
در این دیدار بر اهمیت همکاری مشترک میان جبهه عمل اسلامی لبنان و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و توسعه همکاری ها در جهت خدمت به وحدت امت اسلامی و مقابله با اندیشه تکفیری مخالف با دین مبین اسلام و همینطور بر لزوم پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین برای ستاندن حقوق خود و آزادسازی کامل سرزمین فلسطین تاکید شد.
شیخ زهیر الجعید در این دیدار ضمن خوشامدگویی به شهریاری و رایزن فرهنگی ایران و هیئت همراه، اظهار داشت: جبهه عمل اسلامی که به دست مبلغ بزرگ لبنانی، فتحی یکن تاسیس شده است، بر وحدت حقیقی و صادقانه تاکید و ایمان دارد که هیچ تفاوتی میان مسلمانان وجود ندارد.
وی ادامه داد: ما افتخار می نماییم که با برادران خود از ایران دیدار می نماییم بخصوص با شخصیتی عالم که به دستور امام خامنه ای در راس فعالیتهای وحدت گرای جهانی قرار گرفته است. برادران ایرانی ما الگوی اسلامی هستند که با صداقت و اخلاص در کنار ملت فلسطین ایستاده و هرچیز گرانبهای خویش را در این راه بذل می کنند و به خاطر پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین با انواع موانع و محاصره ها روبرو شده اند.
شیخ الجعید اضافه کرد: ایران تفاوتی میان شیعه و سنی قائل نیست و از مقاومت لبنان و فلسطین و همه گروه های مقاومت منطقه به صورت یکسان حمایت می کند.
وی افزود: ما امروز به برکت وجود امام خامنه ای با حجت الاسلام شهریاری که از جانب ایشان مکلف به انجام اقدامات وحدت گرایانه شده است دیدار کرده ایم.
شیخ الجعید در انتها تصریح کرد: ما امروز درباره چگونگی برقراری ارتباط میان جبهه عمل اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفتگو کردیم و شهریاری بر لزوم این رابطه برای تحقق اهداف مشترک دو طرف بخصوص وحدت امت اسلامی و پیروزی بر رژیم غاصب صهیونیستی تصریح کرد.
در ادامه این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری هم طی سخنانی، از مواضع خیلی خوب این حزب و پشتیبانی از مقاومت لبنان و فلسطین و کوشش برای تحقق وحدت اسلامی قدردانی نمود و ضمن اشاره به گفتگوهای دو طرف درباره بهترین راهکارهای تحکیم همکاری ثمربخش میان مجمع جهانی تقریب و جبهه عمل اسلامی، اظهار نمود: این دو موسسه که یکی از آنها به مذهب شیعه و دیگری به مذهب سنی منتسب است، به وحدت و همبستگی میان همه مذاهب اسلامی قائل هستند و برای نشر عقلانیت و وحدت فعالیت می نمایند.
شهریاری افزود: ما معتقدیم که هر زمان که به اذن خداوند متعال در این راه صحیح موفق شویم، از ارشادات حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران بهره گرفته ایم.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: آنچه حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله، رهبر جمهوری اسلامی ایران بر آن تاکید دارد، آموزه هایی است که موکد وحدت و همبستگی میان افراد امت اسلامی است. چنانکه رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب اینجانب به دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر لزوم نشر عقلانیت میان جوانان امت تاکید داشتند چون که روحیه عقلانیت آنان را به راه راست هدایت خواهد نمود.
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری با حمد و سپاس از خداوند متعال برای فراهم کردن سفر به لبنان و دیدار با شخصیت های دینی و مذهبی این کشور، از خداوند متعال خواست تا همه مسلمانان در تمام طول زندگی در مسیری که مورد رضایت حضرت رسول (ص) است حرکت کنند.1400/01/16
19:52:50
5.0 / 5
685
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد