نور معرفت

اوقاف می تواند در پشتیبانی از تولید نقش مهمی ایفا كند

اوقاف می تواند در پشتیبانی از تولید نقش مهمی ایفا كند

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه باید مدافع انقلاب اسلامی باشیم و مشکلات کشور را با برنامه صحیح حل نماییم، اعلام نمود: اوقاف می تواند در پشتیبانی از تولید نقش مهمی ایفا کند. اگر زمینهای موقوفه زیادی در کشور داریم حتی یک متر هم از آنها نباید بایر به حال خود رها شود..


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی در دیدار با مدیران اوقاف و امنای موقوفات گیلان در مصلی املش با تبریک فرا رسیدن ولادت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه شریف) اظهار داشت: خداوند دو ریل گذاری هدایت و ظلالت را تعریف می کند و کسی که در قطار هدایت و توحید سوار شود از گمراهی دور می شود.
وی ضمن اشاره به آیاتی از سوره انبیا اظهار داشت: قیامت، رجعت و ظهور سه وجه از یک حقیقت هستند. زمین به بندگان صالح خدا به ارث می رسد و کفار، فاسقان و اهل ظلم از زمین برخوردار نخواهند شد. رهبر معظم انقلاب انسان موحدی است و موحدانه فکر می کند، تصمیم میگیرد و عمل می کند و این از بزرگترین خصوصیت های بندگان صالح خداست.

خاموشی تصریح کرد: انبیای الهی که بشریت را به سمت توحید سوق دادند و پرچمدار هدایت بشریت بودند در نهایت به نبی خاتم رسیدند که پیامبر اکرم(صلی الله) هم دعوتی جز به توحید نداشتند. امام زمان(عجل الله تعالی فرجه شریف) هم تداوم دعوت و حرکت انبیا به سمت توحید مداری است. منجی عالم بشریت برای پرچمداری توحید می آیند و چیز جدیدی نمی فرمایند و این ماییم که باید این پیام را در عمق تاریخ و در غیبت و حضور معصوم بشنویم.

خاموشی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری به نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار نمود: ما باید مدافع انقلاب اسلامی باشیم و مشکلات کشور و جامعه را با برنامه صحیح حل نماییم. انقلاب به جهاد نیاز دارد و جهاد این است که فرد از پول و وقت و مالش ایثار کند. با پیروزی انقلاب در مقابل طاغوت کوچک پیروز شدیم اما مشخص بود دنیای مادی، ماتریالیست، اومانیست و تفکر انسان مدار با ما مقابله می کند. طاغوت بزرگ مقابل ما ایستاده است و اجازه رشد علمی و صنعتی به ما نمی دهد. برای پیشرفت انقلاب و کشور باید سرانه ملی را تقویت نماییم، موازنه منفی صادرات واردات را با حذف نفت مثبت نماییم، اشتغال را حل نماییم و پول ملی با پشتوانه تولید کالا تقویت نماییم و وقف می تواند این امور را حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه باید در دفاع از انقلاب ایفای نقش داشته باشیم، اظهار داشت: جنگ تحریمی از آغاز انقلاب برای ما وجود داشته است اما تابحال در مقابل دشمنان مقاومت داشته ایم. در جهت پشتیبانی از تولید با مشارکت جهاد دانشگاهی، در زمینه پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، تولید دام های سنگین و سبک و تولید ماهی در قفس حضور موفقی داشته ایم.

وی با تکیه بر اینکه اوقاف می تواند در پشتیبانی از تولید نقش مهم و موثری ایفا کند، اظهار داشت: اگر زمینهای موقوفه زیادی در کشور داریم حتی یک متر هم از آنها نباید بایر به حال خود رها شود. ظرفیت امین اگر فعال شود کارمندان موجود در اوقاف راهبر و ناظر و کارشناس می شوند. ۱۹۰ هزار موقوفه را با کارمندان سازمان اوقاف نمی گردد اداره کرد و باید از ظرفیت قانونی امین استفاده نمود. به برکت استفاده از ظرفیت امین موقوفات در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ رشد بسیار قابل ملاحظه ای داشته است.

وی اظهار نمود: امین، ظرفیت قانونی می باشد و قانون گذار نصب امین را با دقت نظر برای اداره شئون موقوفات، کمک به جریان حفظ عین، افزایش نظارت بر نیات واقفین تحت نظر ادارات کل اوقاف استان ها مجاز دانسته است.

خاموشی، افزایش بهره وری موقوفات را وظیفه مهم امنا خواند و اظهار نمود: حفظ عین، افزایش منافع و ارتقای بهره وری و عمل به نیت واقف سه وظیفه مهمی است که بر عهده امنا موقوفات گذاشته شده است. نصب امین برای موقوفات اشتغال را رونق داده و اقتصاد خود اتکا را بارور می کند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یکی از مهم ترین برکات نصب امین موقوفات را اعتماد سازی بین مردم دانست و اظهار نمود: مشاهده احیای موقوفات به رونق وقف در جامعه کمک می نماید.

در انتها نشست حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان به بیان گزارشی از ظرفیت های استان پرداخت و امنای موقوفات گیلان هم به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.
منبع:

1400/01/10
10:47:32
5.0 / 5
848
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد