نور معرفت
در هیات ثارالله زنجان

كتاب خاطرات ناگفته مادر شهیدان خالقی پور رونمایی گردید

كتاب خاطرات ناگفته مادر شهیدان خالقی پور رونمایی گردید

نور معرفت: کتاب درگاه این خانه بوسیدنی است  خاطرات ناگفته فروغ منهی؛ مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی پور نوشته زینب عرفانیان رونمایی گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» خاطراتِ ناگفته فروغ منهی؛ مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی پور نوشته زینب عرفانیان با حضور مادرشهیدان خالقی پور، نویسنده کتاب، مداح دوده (ع) حاج مهدی رسولی، حاج حسین یکتا و تعدادی از اهالی رسانه و خادمین هیأت رونمایی گردید.

مادران شهدا همیشه بعنوان نمادهای ایثار، گذشت و الگوهای صبر برای سایر افراد جامعه محسوب می شوند. آنها با تقدیم فرزندان خود اجازه ندادند تا دشمنان از موقعیت های موجود به نفع خود استفاده کنند، مادر شهیدان خالقی پور یکی از مادران نمونه زنجانی است که علاوه بر تقدیم سه فرزند خود، افتخاری همسری جانباز دوران دفاع مقدس را دارد. نخستین شهید این خانواده شهید داود خالقی پور، متولد ۱۳۴۴ است که در سال ۱۳۶۲ طی عملیات خیبر در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمد. دو شهید دیگر این خانواده نیز رسول و علیرضا متولدین ۱۳۴۶ و ۱۳۵۰ بودند که بطور همزمان در سال ۱۳۶۷ در منطقه شلمچه، عملیات پاسگاه زید در آغوش یکدیگر به فیض شهادت نائل آمدند. فروغ منهی، مادر شهیدان خالقی پور است که با صبر و پایداری راه فرزندان خودرا ادامه می دهد. مادری که هنوز هم مثل ایام هشت سال دفاع مقدس، با اقتدار و محکم صحبت می کند، می گوید هنوز دفاع تمام نشده است و جنگ با دشمن ادامه دارد تا ظهور آقا امام زمان (عج).

«درگاه این خانه بوسیدنی است» خاطرات ناگفته فروغ منهی مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی پور است. که ناگفته های شنیدنی اش در خطوط این کتاب جان گرفته. مادر جوانی که روزهای جوانی اش به داغ جگرگوشه هایش گذشت و خم به ابرو نیاورد. شیرزنی توصیف نشدنی که در صفحات این کتاب فقط گوشه هایی از صبر زینب گونه اش به تصویر کشیده شده است. از روزهای جوانی اش تا روزهایی که کنار بچه هایش بود و به سرعت برق و باد گذشتند. روزهایی که از زنجان به نازی آباد تهران آمد و در این شهر و خانه غریب بود و حالا پس از ۵۰ سال در هر جایی جز این خانه و محل، غریب است و دلش پر می کشد برای خانه و کوچه شان. کوچه ای که حالا اسمش شده است: «کوچه شهید داوود خالقی پور».

در خاطره ای مادر شهیدان خالقی پور اینگونه به امام خمینی (ره) خطاب می کند؛
امیرحسین دو ساله ام را برای آزادی قدس پرورش خواهم داد...
-مدت زمان زیادی بین زمان مجروحیت و شهادت علیرضا طول نکشید، سال ۱۳۶۷ بود که علیرضا و رسول در سنین (۱۹ و ۱۶) سالگی در شب عید قربان در منطقه شلمچه در آغوش یکدیگر به شهادت رسیدند.
زمانی که این دو فرزندم شهید شدند، دشمن فکر کرده بود که به ما ضربه زده است و این خانواده دیگر منزوی می شود؛ اما غیرتم اجازه نداد که این سخنان را تحمل کنم، زمانی که پیکر فرزندانم را دم در خانه آوردند، کنار آنها ایستادم و خطاب به امام خمینی گفتم:
"اماما سرت سلامت، دو تا از این بچه های ناقابلم به نخستین پسرم پیوستند؛ ولی هنوز کار ما تمام نشده است. هنوز پدرشان هست. حتی اگر پدرشان هم شهید شود من امیرحسین دو ساله ام را برای آزادی قدس پرورش خواهم داد. اگر او هم نباشد، خودم کمر همت را می بندم و چادر به سر، در همه جهات و جبهه ها برای پایداری و ایستادگی کشورمان می جنگم."
امروز هم چیزی تغییر نکرده است و هنوز هم پشت سر امام خامنه ای هستیم و پیرو ایشان و تا آخرین لحظه یعنی ظهور امام زمان (عج) با صلابت ایستادگی کرده و خواهیم جنگید.
تا زمانی که خدا باشد، تنها نیستم، من در این ۳۵ سال با خاطرات آنها زنده هستم و نفس می کشم و احساس می کنم آنها هم کنار من نفس می کشند.

در برشی از کتاب می خوانیم: «کنار تابوت زانو زدم. پوستش از شیمیایی ملتهب و تن سفیدش پر از دانه های ریز قرمز بود. مثل وقتی که سرخک گرفت. به پوستش دست کشیدم. زخم ترکش های زبر. چقدر حرف برای گفتن داشتم. به صورتش دست کشیدم. سرمای تنش در جانم خزید. چرا قدر پسرم را ندانستم؟ تا چشم بر هم زدم، از پیشمان رفت. من ماندم و حسرتی که دلم را می سوزاند. دستش را در دستم گرفتم. موهایش را نوازش کردم. صورتم را نزدیکش می بردم و عقب می آوردم. حرف می زدم و گریه می کردم. ساکت می شدم و نگاهش می کردم. می بوییدم و می بوسیدمش. همة تنش را لمس کردم. ذره ذرة داوود را به خاطر می سپردم.»

کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» خاطراتِ ناگفته فروغ منهی؛ مادر شهیدان خالقی پور عصر پنج شنبه همزمان با ایام رحلت حضرت ام البنین (ع) در هیأت ثارالله زنجان و با حضور مداح دوده (ع) حاج مهدی رسولی، حاج حسین یکتا و تعدادی از اهالی رسانه و خادمین هیأت با همکاری کتاب هیأت و انتشارات شهیدکاظمی رونمایی گردید. کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» خاطرات ناگفته فروغ منهی، مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی پور نوشته زینب عرفانیان توسط انتشارات شهید کاظمی انتشار یافته است.


منبع:

1399/11/11
21:38:27
0.0 / 5
1158
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد