نور معرفت
آیت الله سعیدی:

بی توجهی به امر به معروف لطمه های بسیاری برای جامعه به دنبال دارد

بی توجهی به امر به معروف لطمه های بسیاری برای جامعه به دنبال دارد

به گزارش نور معرفت قم تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام اظهار داشت: مسئله امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیار مهمی است که در صورت بی توجهی به آن، لطمه های زیادی در جامعه رواج می یابد.


آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار تعدادی از روحانیون فعال در حوزه امربه معروف و نهی از منکر که در سالن محراب حرم مطهر انجام شد، با یاد خاطراتی از شهید آیت الله سعیدی اظهار داشت: شهید سعیدی شخصیتی بود که عمل و فعالیت او با پوشش، ظرافت ودقتی که داشتند در جامعه تاثیر گذار بود.
تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به راه اندازی قرارگاه ۱۹ دی در یک سال و نیم گذشته و تقویت ساختار این قرارگاه در هفته گذشته با مسئولیت گرفتن سردار شاه چراغی فرمانده سپاه علی بن ابی طالب و استقرار آن در دفتر امام جمعه برای پیگیری کامل منویات رهبری درباب قم اضافه کرد: این قرارگاه آمادگی کاملی برای همکاری با گروهای جهادی فعال در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و اجرای طرح های ارائه شده دراین زمینه دارد.
وی اشاره کرد: در امر به معروف و نهی از منکر باید تمرکز بر روی محتوای کار باشد تا تاثیر واقعی را به همراه داشته باشد.
امام جمعه قم افزود: کسی که آمر به مشهور است اول باید خودش آمر باشد و بعد باید بداند چگونه آمر باشد و صرف امر به معروف کردن تنها بدون رعایت و یادگیری نکات مهم در امر به معروف و نهی از منکر کار گشا نخواهد بود.
وی اضافه کرد: مسئله امر به معروف و نهی از منکر مسئله بسیارمهمی است که در صورت بی توجهی به آن، لطمه های زیادی در جامعه رواج خواهد یافت.
در این دیدار برخی از روحانیون به بیان دیدگاههای خود درباب امر به معروف ونهی ازمنکر پرداختند.
حجت الاسلام آل محمد یکی از راهکارهای عملی برای زنده نگه داشتن این فریضه را فراگیری امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه برشمرد و عنوان کرد: در امتداد احیای امر به معروف طرحی را با عنوان طرح آیت الله سعیدی در ۴۰ مسجد راه اندازی کردیم که هدف از آن آموزش روش برخورد صحیح با منکرهای موجود در جامعه است.
وی یکی دیگر از اهداف این طرح را احیای روحیه مومنین در این فریضه مهم و تبادل تجربیات و عیب یابی در امور اجرائی و کار تشکیلاتی منسجم برشمرد.
پایان پیاممنبع:

1399/11/07
13:12:14
0.0 / 5
1008
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد