نور معرفت

پیام تسلیت مراجع تقلید و علما به مناسبت رحلت آیت الله علوی

پیام تسلیت مراجع تقلید و علما به مناسبت رحلت آیت الله علوی

به دنبال درگذشت آیت الله سید محمدحسن علوی سبزواری، مراجع، علما و نهادهای دینی با صدور پیام هایی جداگانه، درگذشت ایشان را تسلیت گفتند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله سید محمدحسن علوی سبزواری از علمای شهیر شهر سبزوار که از مدتی قبل در بستر بیماری بود، روز چهارشنبه، یکم بهمن چشم از جهان فروبست و به لقاءالله پیوست.
به همین مناسبت مراجع تقلید، علما و شخصیت های دینی با صدور پیام هایی جداگانه درگذشت این عالم فرزانه را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی
حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت عالم پارسا حجت الاسلام والمسلمین علوی سبزواری را تسلیت گفتند.
در این پیام آمده است:
درگذشت عالم پارسا و پرهیزگار جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سیّدمحمّدحسن علوی سبزواری رحمةالله مقابل را به خاندان مکرم و بازماندگان و ارادتمندان آن مرحوم و به عموم مردم عزیز سبزوار تسلیت عرض می کنم. همراهی آن عالم ربانی با حرکت مبارزان در دوران طاغوت و با کارهای انقلابی در دوران جمهوری اسلامی، حسنه ی ارزشمندی در محاسبات الهی و قدرشناسی های مردمی است. علو درجات آن مرحوم را از خداوند متعال مسألت می کنم.
پیام تسلیت آیت الله سیستانی
در پیام تسلیت آیت الله سیستانی به مناسب رحلت آیت الله علوی سبزواری آمده است:
خبر ارتحال عالم متقی جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای سید محمد حسن علوی سبزواری (طاب ثراه) سبب تالم و تأسف گردید.
آن بزرگوار عمر شریفشان را در راه ترویج معارف دوده عصمت و طهارت (علیهم السلام) و خدمت به مؤمنین سپری نمودند، و با رفتار و منش عملی خویش از خدمتگزاران نمونه دین و مذهب بودند.
اینجانب ضایعه فقدان آن عالم والا مقام را به بستگان و علاقمندان محترمشان و به حوزه علمیه سبزوار و عموم مردم شریف این شهر تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجز جزیل مسئلت دارم.
پیام تسلیت آیت الله صافی گلپایگانی
در پیام تسلیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به مناسبت رحلت آیت الله علوی سبزواری آمده است:
رحلت عالم ربّانی آیت الله آقای حاج سیدمحمدحسن علوی سبزواری رضوان الله تعالی مقابل سبب تأثر و تأسّف گردید.
عالم بزرگواری که سالیان متمادی در ترویج و نشر معارف نورانی اسلام و دوده علیهم السلام و اعلای کلمة الله، اهتمام و تلاش فراوان نمود و با اخلاق حسنه و فضائل پسندیده و رفتار نیک خود، تبلیغ دین و تهذیب نفوس و تربیت شاگردان و خدمات عام المنفعة را بر عهده گرفت و ذخیره جاودانی برای خویش فراهم نمود.
این مصیبت را به مردم شریف و ولایی سبزوار و حوزه علمیّه و علاقمندان و بیت شریف آن مرحوم تسلیت گفته، حشر و نشر آن عالم بزرگوار را با اجداد طاهرینش صلوات الله علیهم اجمعین از خداوند متعال مسألت دارم.
پیام تسلیت آیت الله حسینی بوشهری
آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه های علمیه کشور هم در پیامی ارتحال آیت الله علوی سبزواری از علمای حوزه علمیه خراسان رضوی را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
ارتحال عالم خدوم حضرت آیت الله حاج سید محمد حسن علوی سبزواری سبب تعلم و تأثر گردید.
این روحانی خدمتگزار و متواضع در نهایت زهد و ساده زیستی عمر خودرا گذراند و همیشه ملجا و پناه مردم بود.
سلوک اخلاقی و شخصیت معنوی ایشان برخاسته از تهجد، پارسایی و ورع فوق العاده ایشان بود. این روحانی متعهد همچون پدری مهربان برای رفع مشکلات و گرفتاری های مردم می کوشید و در نهایت صبر و شکیبایی شنوای دردها و آلام آنان بود.
اینجانب رحلت این عالم بزرگوار را خدمت خانواده آن فقید سعید، مردم مؤمن و شریف سبزوار و همه بازماندگان تسلیت عرض می کنم و از خداوند متعال رحمت و مغفرت و علو درجات برای آن مرحوم و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان مسالت دارم.

1399/11/04
22:15:53
0.0 / 5
1067
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد