نور معرفت
شیخ عبدالكریم پاز:

اتحاد و روشنگری دیوارهای دروغی كه مقابل ایران ایجاد می شود را فرو می ریزد

اتحاد و روشنگری دیوارهای دروغی كه مقابل ایران ایجاد می شود را فرو می ریزد

مرکزی امام جمعه مرکز اسلامی بوینوس آیرس اظهار داشت: با اتحاد و روشنگری می توان دیوارهای دروغی را که قدرت های استکباری مقابل ایران می سازند، فرو ریخت.


شیخ "عبدالکریم پاز" هفدهم دی ماه در نشست مطبوعاتی با موضوع تحلیل وضعیت پیروان اهل بیت(ع) در آمریکای لاتین بیان کرد: جهان امروز در شرایطی است که راه را گم کرده و برخی قدرت ها مانع پیدا کردن راه درست می شوند، اما ایران نقش مهمی در حرکت به سمت مسیر درست دارد.
وی با اشاره به اینکه مردم آرژانتین به صورت فطری تشنه راه نجات هستند، اما مسیر را نمی دانند، اضافه کرد: مسیحیت حاکم در این منطقه به شکلی شده است که سران کلیسا، دید انتقاد آمیزی از سیستم نظام جهانی حاکم دارند، اما قدرت آنها در حدی است که فقط انتقاد می کنند و به زعم خودشان چاره ای در دست ندارند.
پاز ضمن اشاره به سفر آیت الله مصباح یزدی به آرژانتین و اعلام بعضی از مقامات کلیسا به اینکه امید ما به شماست چونکه شما دین را احیا کردید درحالی که ما مردم را از دست داده ایم و اصلا به ما توجهی ندارند، اظهار داشت: ایران در عین مبارزه با مشکلات اقتصادی و تحریم، پرچم مبارزه با استکبار جهانی را بلند کرده و امیدواریم آن را به صاحب اصلی تحویل دهد.
وی درباب میزان توجه و آموزش قرآن در آمریکای لاتین اظهار نمود: آرژانتین نسبت به مرکزیت اسلام بسیار دور است، اما وحی الهی به این منطقه راه پیدا کرد. در کشورهای امریکای لاتین، فرهنگ غربی حاکم است، این فرهنگ راه خداوند را حتی از زمان حضرت عیسی مسیح(ع) گم کرده و به سمت رومی شدن و قدرت های جهانی حرکت کرده است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، زبان، دین و مذهب، حجاب و سبک زندگی اسلامی در این منطقه از دست رفته بود، اما انقلاب یک تحول بزرگ در جوامع دیگر رقم زد و حرکتی بزرگ به برکت روحانیون و مبلغین آغاز و توجه به قرآن احیا شد.
امام جمعه مرکز اسلامی بوینوس آیرس بیان کرد: آرژانتین در حقیقت یکی از مناطق مظلوم جهان است و در حقیقت این مظلومیت بستری برای دریافت و کسب معارف اسلامی به حساب می آید و امیدواریم در این منطقه کار بیشتری صورت گیرد.
وی درباب پروژه اسلام هراسی که از طرف استکبار دنبال می شود، اشاره کرد: ارتباط آرژانتین با ایران همیشه بسیار عالی بوده است و حتی تبلیغات برخی قدرت ها که تلاش می کنند برخی اقدامات تروریستی را به ایران نسبت بدهند نتوانست این رابطه را از بین ببرد. در انفجار اول در آرژانتین ارتباطات دو کشور تحت تاثیر قرار نگرفت، اما بعد از انفجار دوم فشارهای قدرت های جهانی تاثیر خودرا گذاشت، هرچند با شفاف سازی که انجام شد، امروز خانواده کشته شدگان این انفجارها متوجه شده اند که اقدام تروریستی از جانب ایران رخ نداده و دیوارهای دروغ هر روز در حال از بین رفتن است.
پاز با تاکید بر اینکه امروز باید با اتحاد دیوارهای دروغ را فرو بریزیم، اظهار داشت: ایران هر رشد و پیشرفتی داشته بواسطه پتانسیل و ظرفیت خودش بوده است.
وی درباب نقش زنان در احیای دین در امریکای لاتین اظهار نمود: انبیا در روایات مختلف جایگاه و ارزش زن را متذکر شده اند. جهان غرب به زن ظلم می کند، اما با پیروزی انقلاب اسلامی حرکت و فعالیت زنان در منطقه آغاز شد، زنان ارزش خود در نگاه اسلام را متوجه شده اند و برای احقاق حقوق و تحقق عدالت مبارزه می کنند. هیچ مذهبی به اندازه اسلام به جایگاه زن نپرداخته است و باید زنان خودشان وارد صحنه شوند.
امام جمعه مرکز اسلامی بوینوس آیرس ضمن اشاره به اینکه نیمی از جامعه آرژانتین به عظمت ایران پی برده اند، اضافه کرد: شهادت سپهبد سلیمانی شوک بزرگی در جهان ایجاد کرد. این شهید بزرگ تابع رهبر خود بود و در سالروز شهادتش از او بسیار سخن گفته شد، حتی یک کرسی در دانشگاه ونزوئلا به نام شهید سلیمانی تاسیس شده است.
پاز با اشاره به اینکه برای پیشبرد اهداف اسلام زبان فارسی بعنوان زبان انقلاب اهمیت بالایی دارد، اظهار داشت: در امریکای لاتین فشار بسیاری وجود دارد و حتی بعضی از کشورها منع ورود برای این مردم این کشور قائلند، اما هر روز تلاش بیشتری صورت می گیرد تا مسیر درست جریان یابد، باید تعامل داشت.1399/10/18
23:41:52
0.0 / 5
684
مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد