نور معرفت
آیت الله سید محمدتقی مدرسی:

علم خویش را در راه رضای خداوند و منافع كشور خود به كار گیرید

علم خویش را در راه رضای خداوند و منافع كشور خود به كار گیرید

آیت الله سید محمدتقی مدرسی در آستانه روز دانشجو اظهار داشت: دانشجویان و دانش آموزان علم خویش را در راه رضای خداوند و منافع کشور خود به کار گیرند


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله سید محمدتقی مدرسی از مراجع معظم تقلید شیعیان در سخنرانی هفتگی خود که از دفتر کربلای ایشان به صورت تلویزیونی پخش گردید، با مهم برشمردن پشتیبانی از کادر علمی و آموزشی، اظهار داشت: این افراد وظیفه مقدس تعلیم و تربیت نسل های آینده را بر عهده دارند و حمایت و یاری کادر علمی و آموزشی کشور اهمیت بسیاری دارد.
وی همینطور از دست اندرکاران و مسؤلان خواست که امکانات لازم را در اختیار کادر آموزشی قرار دهند و نیازهایشان را تأمین کنند، تا غیر از تعلیم و تربیت دغدغه دیگری نداشته باشند.
مؤلف تفسیر هدایت اظهار نمود: جامعه ای که امکانات آموزش و کسب علم را نداشته باشد، محکوم به شکست است و آینده ای مبهم دارد. پس باید به این امر اهتمام بورزید تا بتوانید جوامع خویش را از عقب ماندگی برهانید.
این مرجع تقلید شیعیان ضمن اشاره به در پیش بودن روز دانشجو در جمهوری اسلامی ایران خطاب به دانشجویان و دانش آموزان اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان باید ضمن شکرگزاری از خداوند متعال و والدین خود که آنها را در راه علم آموزی قرار داده اند، علم خویش را در راه رضای خداوند و منافع کشور خود به کار گیرند.
آیت الله مدرسی در انتها سخنانشان چهار سفارش را به معلمین و متعلمین در سطوح مختلف نمود و اظهار داشت: اولاً نیت خویش را برای خداوند متعال خالص گردانید و از او بخواهید شما را از جهل و جهالت دور کند. دوم اینکه علم را وسیله تزکیه نفس خود از ناپاکی ها و شهوات قرار دهید. چون که بدون تزکیه نفس علم زیان بار خواهد بود. همینطور معلمین و اساتید باید به تربیت اخلاقی شاگردان خود اهمیت دهند.
وی افزود: سوم اینکه شایسته است که علم آموخته شده در زندگی روزمره و پیشرفت به کار گرفته شود و به مرحله عمل در آید. و چهارم مردم باید علم آموزان را یاری دهند. از مسؤلان تا والدین، همگان دانش آموزان و دانش پژوهان را در یادگیری تشویق کنند و وسایل لازم را در اختیارشان قرار دهند.


منبع:

1399/09/15
22:49:12
5.0 / 5
1006
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد