نور معرفت

سلسله فعالیتهای نه گانه كانون جوادالائمه(ع)

سلسله فعالیتهای نه گانه كانون جوادالائمه(ع)

كانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) سلسله فعالیتهای نُه گانه را با هدف عرض ارادت به امام جواد(ع) و همزمان با تاریخ۱۳۹۹/۹/۹اجرا می كند كه همچون آنها می تـوان به آزادی ۹ زندانی جرائم غیرعمد و حمایت ۹ ماهه از ۹ خانواده نیازمند در حاشیه شهر مشهد اشاره داشت.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، «مهدی رجب پور» در گفتگو با ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، ضمن اشاره به برنامه های کانون فرهنگی هنری «جوادالائمه» شهر مشهد مقدس در تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ اظهار نمود: این تاریخ را بعنوان روز ارادت به امام جواد(ع) برگزیده و تلاش داشتیم فعالیتهای کانون را در آن برجسته نماییم، ۱۰ سال قبل هم در تاریخ ۱۳۸۸/۸/۸که تاریخ رُند بود و مصادف با سالروز ولادت امام رضا(ع) شده بود برنامه های گوناگونی نه تنها در کانون بلکه در سطح کشور برگزار گردید.
مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) اضافه کرد: با عنایت به این که کانون فرهنگی هنری که به همراه اعضا در آن فعالیت داریم هم نامه با آن حضرت است در نتیجه تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ را بعنوان روز ارادت به امام جواد(ع) نامگذاری کردیم، هرچند که ولادت امام نهم در این تاریخ واقع نشده اما به جهت خاص بودن تاریخ مذکور برنامه هایی را طراحی کردیم، در این راستا هشتگ در پناه جوادالائمه باشیم همچون اقداماتی است که در سطح فضای مجازی اجرا می شود.
آزادی ۹ زندانی جرائم غیر عمد
رجب پور در ادامه به بعضی از برنامه های نُه گانه کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) اشاره نمود و اضافه کرد: اولین فعالیت ما به مناسبت این تاریخ طرح «یا باب الحوائج» است که طی آن تعداد نُه نفر از زندانیان جرایم غیر عمد آزاد شده و به آغوش خانواده باز می گردند، این افراد جمعا ۳۹ میلیون تومان بدهکار هستند و امیدواریم که بزودی بتوانیم این مبلغ را از راه خیرین تهیه نماییم.
سرکشی از ۹۹ خانواده محروم در ۹ شعبه حاشیه شهر مشهد
مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) شهر مشهد اضافه کرد: دومین طرح با عنوان «مواسات» با هدف سرکشی از ۹۹ خانواده محروم در ۹ شعبه حاشیه شهر مشهد شکل گرفته است، همینطور ذیل این طرح مقرر است بسته های بهداشتی میان نیازمندان توزیع شود.
وی افزود: طرح سوم «مائده آسمانی» نام گرفته است که طی آن تمامی اعضای کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) برای پخت غذا در منزل ۹ تن از اعضا بعنوان مرکز این اقدام خیرانه، گرد هم آمده و بعد از آماده سازی غذا مبادرت به توزیع آن در ۹ مکان از حاشیه شهر مشهد می کنند، علاوه بر این ۹ خانواده محروم هم ذیل این طرح به مدت ۹ ماه به صورت کامل تامیین می شوند.
ترویج نامگذاری نوزادان به اسامی جوادالائمه(ع)
رجب پور در ادامه خاطرنشان کرد: طرح چهارم از سری طرح های نُه گانه کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) مشهد به مناسبت گرامیداشت ولادت نهمین امام شیعیان، «پسران آسمانی» نام گرفته است. ما به دنبال این هستیم که در طرح مذکور برای خانواده هایی که این تاریخ برایشان دغدغه شده است، مسئله نامگذاری را مطرح نماییم به این معنا که به همان اندازه که به دنیا آمدن فرزند در این تاریخ برایتان دغدغه شده است بیایید و روی این مسئله متمرکز شوید که نام نیک و اسامی اهل بیت(ع) و بخصوص در این ایام خاص نام جواد، محمدجواد، محمدتقی را انتخاب کنید. در جهت اجرایی کردن این طرح با زایشگاه ها و بیمارستان های مشهد مرتبط شدیم تا والدینی که این اسامی را برای فرزندانشان انتخاب کردند از تخفیف ۹ درصدی برخوردار شوند، ضمن اینکه کانون فرهنگی جوادالائمه به این والدین بسته های متبرک هم تقدیم خواهد نمود.
مدیر کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) اضافه کرد: از طرفی با عنایت به وضعیت کرونایی که در کشور سایه افکنده و تلاشهای کادر درمان، طرح پنجم را بعنوان «مدافعان سلامت» در نظر گرفتیم که طی آن اعضای کانون به همراه یک تن از برادران و خواهران طلبه، با شاخه گل و بسته های نبات و نمک متبرک به بیمارستان های درگیر با کرونا رفته و از آنها تجلیل به عمل می آورند. در این طرح همینطور به صورت ویژه از نیروهای خدماتی این بیمارستان ها که کمتر در این ایام مورد توجه بودند تجلیل می شود.
برقراری ارتباط با حرمین کاظمین در ساعت ۹ بامداد و ۹ شب تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
وی افزود: ششمین طرح «پرسمان ۹۹۹۹» عنوان گرفته است که طی آن مسابقه مجازی با محوریت سبک و سیره زندگی امام جواد(ع) برگزار می‎ شود؛ طرح هفتم هم با عنوان «سلام بر امام» ساعت ۹ بامداد و ۹ شب تاریخ ۱۳۹۹/۹/۹ برگزار شده و طی آن ارتباط زنده با حرمین شریفین کاظمین برقرار می شود؛ در این ارتباط زنده تصویری زیارت امام جواد(ع) از حرم مطهر ثامن الحجج(ع) قرائت می شود و همزمان دل ها از جوار حرم امام مهربانی ها حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به سمت حرم پدر و فرزند امام هشتم یعنی امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) پر می کشد.
رجب پور اظهار داشت: طرح بعدی «در پناه جوادالائمه» نام گرفته است که طی آن ۹ محصول فرهنگی اجتماعی در رابطه با سبک و سیره آن حضرت همچون احادیث و ادعیه عرضه می شود؛ همینطور نهمین طرح «خادم الجواد» نام دارد که طی آن از ۹ خادم الجواد(ع) که با مجموعه هیات و کانون جوادالائمه در ارتباط هستند تجلیل می شود و اگر شرایط اجازه داد مراسم اختتامیه این طرح در یکی از رواق های حرم مطهر رضوی برگزار می شود.
وی ضمن اشاره به فعالیتهای جانبی کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) شهر مقدس مشهد اضافه کرد: برنامه هایی نظیر ماشین نویسی بعنوان ملی روز ارادت به امام جواد(ع)، ارتباط با دیگر استان ها و شهرها، هیئات مذهبی و پایگاه های بسیج هم نام با امام جواد(ع) هم از دیگر فعالیتهای ما در این ایام است.
گفتنی است مجموعه کانون فرهنگی هنری جوادالائمه(ع) از سال ۱۳۷۰ رسما فعالیت خویش را شروع کرد و برنامه های گوناگونی را با عنایت به نیاز هر دوره در دستور کار خود داد. توجه به ذائقه مخاطب با در نظر گرفتن روی کار آمدند نسل جدید در امور فرهنگی، تاسیس کتابخانه، فعال شدن گروه سرود، ارائه خدمات آموزشی، ارائه طرح های مختلف ملی همچون کمپین «یا ثارالله» که با هدف حذف قمه زنی در روز عاشورا شکل گرفت، طرح ملی سلام بر امام و قرائت زیارت امین الله، چهارشنبه های امام رضایی، اقامه نماز ظهر عاشورا در خیابان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، برگزاری موکب در شهر کاظمین، حضور فعال در فضای مجازی در چارچوب پایگاه اطلاع رسانی کانون جوادالائمه (سراج)، برگزاری اردوهای مختلف همچون دیگر فعالیتهای جانبی کانون به حساب می آید.
منبع:

1399/08/26
13:44:31
5.0 / 5
1249
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد