نور معرفت
در عراق تأكید شد؛

ضرورت اتحاد علماء و اندیشمندان امت اسلام در مقابل هتاكی به ساحت پیامبر(ص)

ضرورت اتحاد علماء و اندیشمندان امت اسلام در مقابل هتاكی به ساحت پیامبر(ص)

به گزارش نور معرفت شركت كنندگان در وبیناری كه به مناسبت هفته وحدت به همت رایزنی فرهنگی ایران در عراق برگزار شد، بر ضرورت اتحاد علماء و اندیشمندان امت اسلام در مقابل هتاكی به ساحت پیامبر اسلام(ص) و دفاع از مساله فلسطین، تاكید كردند.
به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد، به مناسبت هفته وحدت و میلاد رسول اکرم (ص) وبیناری با حضور السید علی العلاق، رئیس المجمع الوحده العراقیه، الشیخ الدکتور خالد الملا، رئیس جماعة علماء العراق، السید حسین برکه الشامی، رئیس مجلس ادارة جامعة الامام جعفر الصادق(ع)، الدکتورخمیس العزاوی، الدکتور الشیخ علی الخطیب، الشیخ عامر البیاتی، الشیخ الدکتور فواد المقدادی، سید عبدالقادر آلوسی، الشیخ الدکتور یوسف الناصری، الشیخ جمال الدوسری، الشیخ نوری الساعدی برگزار گردید.
محورهای این همایش «وحدت امت اسلامی در دفاع از مساله فلسطین و محکوم کردن برخی از کشورها به خاطر نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی»، «محکومیت مواضع خصمانه و اهانت های دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)» و «نقش مقاومت در تحقق بخشیدن به وحدت اسلامی» بود.
در این وبینار، سخنرانان تاکید کردند که مبحث فلسطین، همچنان مسئله نخست جهان اسلام است و ضمن ضرورت وحدت بیشتر از پیش مسلمان در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی تا آزادی قدس شریف، نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کردند.
علماء و فضلای عراق همینطور با ذکر فضائل و سیره پیامبر اسلام (ص)، در عین حال با بیان مخالفت با افراط و خشونت، هرگونه اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) را به شدت محکوم کردند.
بر اساس این گزارش، سخنرانان با تفسیر سخنان امام خمینی(ره) در ارتباط با وحدت مسلمانان، از ابتکار جمهوری اسلامی ایران در برگزاری هفته وحدت و تداوم برگزاری آن تقدیر و این هفته را فرصتی مناسب برای پرداختن به مشترکات دینی، همدلی و همکاری برای حل مسائل جهان اسلام دانستند.
در آخر این وبینار، یاد و خاطره فرماندهان جبهه مقاومت بخصوص سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، فرمانده شهید سپاه قدس و شهید ابومهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را گرامی داشته و تاکید شد که جبهه مقاومت، سدی در مقابل فتنه دشمنان اسلام و عامل وحدت مسلمین است.
در این وبینار، السید علی العلاق، رئیس المجمع الوحده العراقیه اظهار نمود: وحدت هدف راهبردی بزرگی است که اسلام به آن دعوت کرده و در آیات گوناگونی در قرآن کریم به آن اشاره شده است. امروز، مساله فلسطین بخصوص ادامه اشغال خائنانه صهیونیست ها در سرزمین مقدس فلسطین و سرکوب مبارزات و آوارگی مسلمانان مهم ترین مساله جهان اسلام است.
وی افزود: ازاین رو بر امت اسلام لازم است که با وحدت کلمه و تحکیم صفوف خود، همه نیازهای نبرد با دشمن غاصب اسرائیلی را آماده و به رهبری علمای اسلامی و با اتکا به رهنمودهای ایشان در راه اعتلای اسلام پیش روند. تغییر جهت خصومت از دشمن واقعی یعنی رژیم صیونیستی غاصب، به سمت جمهوری اسلامی ایران که حامی و مدافع امت اسلام است، شرارتی آشکار است.
السید علی العلاق اضافه کرد: از آنجائیکه مردم عراق از تمام توانایی و انرژی خود برای ایستادن در کنار ملت فلسطین بهره می برند، اجازه نمی دهند که عراق به صحنه تحقیرآمیز نرمال سازی روابط کشانده شود.
امام خمینی (ره) نماد وحدت اسلامی است
الشیخ الدکتور خالد الملا، رئیس جماعة علماء العراق در سخنرانی خود، با ذکر فضائل و سیره پیامبر اسلام(ص)، ضمن محکومیت شدید اهانت به ساحت پیامبر اکرم(ص)، تاکید کرد: این اقدامات از طرف استکبار جهانی و رژیم غاصب صهیونیستی است تا با ایجاد فتنه و کنترل بر ثروت و توانایی های مسلمانان بتوانند به اسلام صدمه برسانند.
وی تاکید کرد: مسیر وحدت اسلامی، مسیری است که آیت الله امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ترسیم کرده است؛ ابتکار در نامگذاری روز جهانی قدس و هفته وحدت اسلامی و تداوم این حرکت که این مهم باح مایت، تشویق و فداکاری آیت الله سید امام خامنه ای(مدظله العالی) دنبال شد، نقش به سزایی در وحدت مسلمانان داشته است.
الشیخ الدکتور خالد الملا بیان نمود: جمهوری اسلامی ایران با اقدام عملی در مبحث وحدت اسلامی از راه پشتیبانی از مردم مستضعف، بخصوص مردم فلسطین و پشتیبانی از همه گروه های مقاومت، بیشتر از چهل و یک سال است که از جانب دولت آمریکا تحریم و محاصره شده است.
الدکتور الشیخ علی الخطیب در این وبینار، اظهار داشت: باوجود همه تلاشهای جهان غرب برای ناهموار ساختن مسیر اعتلای اسلام، امروز امت اسلام از دانشمندان و متفکرانی پر انرژی و توانمند بهره می برد که با دلسوزی در حوزه های اقتصادی، فلسفی، اجتماعی و سیاسی فعالیت می نمایند. کتاب های شهید الصدر و همینطور تشکیل جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره)، نمونه هایی از قدرت سیاسی اسلام و بهترین گواه بر این امر است.
وی با تکیه بر محکومیت نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: علما و اندیشمندان جهان اسلام باید برای حل مساله فلسطین و آزادسازی سرزمین های غصب شده، قیام امام حسین(ع) الگو قرار دهند و پیروزی نهایی، نیازمند وحدت بیشتری بین مسلمانان است.
الدکتورخمیس العزاوی، امام جمعه تکریت در این وبینار از اقدام رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد در برگزاری همایش با محور محکومیت نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی و توهین و اهانت فرانسه به پیامبر اسلام محمد(ص) و نقش محور مقاومت در دفاع از آرمان‍ های فلسطین در مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی، تقدیر و تشکر کرد.
وی خواهان برگزاری یک کنفرانس گسترده با حضور علما، اندیشمندان و روشنفکران از تمامی کشورهای اسلام به منظور ارسال پیام های شفاف و واضح به هر کشوری شد که تلاش در نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارد.
سید عبدالقادر آلوسی، رئیس شورای علمای رباط المحمدی در این وبینار اقدام رئیس جمهور فرانسه در اهانت به ساحت پیامبر(ص) را محکوم نمود و از علما، اندیشمندان و اهالی فرهنگ و رسانه درخواست نمود که تنها به محکومیت این اقدامات بسنده نکرده و با برگزاری همایش ها، کنفرانس ها و...، خطرات و پیامد این اقدامات دشمن را تبیین کنند.
الشیخ الدکتور فواد المقدادی در سخنان خود، اقدامات و سخنان توهین آمیز به ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص)، را محکوم نمود.
الشیخ نوری الساعدی ضمن اشاره به آیه 45 سوره احزاب، اهانت به ساحت پیامبر اسلام را به شدت محکوم نمود و این مورد را در جهت نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی دانست.1399/08/18
13:26:14
5.0 / 5
1097
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد