نور معرفت
مدیر شبكه: به امتداد پیام در فضای مجازی فكر می كنیم

رادیو وحدت امروز راه اندازی می شود

رادیو وحدت امروز راه اندازی می شود

با اختتام كارهای رادیو اربعین، از امروز ـ دوشنبه ـ 28 مهر ماه ـ فعالیت شبكه ای جدید با عنوان «رادیو وحدت» شروع می شود. مدیر این شبكه تازه تاسیس، وحدت میان شیعیان و اهل تسنن در داخل ایران و نیز اتحاد تمامی مذاهب اسلامی زیر سایه پرچم پیامبر اسلام (ص) را دو محور اصلی شكل گیری این رادیو عنوان كرده است.


مهدی مسعودی در آستانه مراسم رسمی راه اندازی «رادیو وحدت» در گفت وگویی با ایسنا درباره هدف راه اندازی رادیو وحدت اظهار داشت: باتوجه به توهینی که به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) شد و بازنشر کاریکاتوری در این خصوص و مسائلی که موجب ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی می شود، تصمیم بر این گرفته شد تا این ابتکار شکل گرفته و رادیو وحدت راه اندازی شود. این نخستین سالی است که رادیو وحدت راه اندازی می شود. بر این اساس از اول ربیع الاول ـ بیست و هفتم مهر ماه ـ تا ۱۷ ربیع الاول (۱۳ آبان ماه) رادیو وحدت را خواهیم داشت. این رادیو ملی بوده و در سراسر کشور روی فرکانس ۵/ ۹۵ فعال است.
مسعودی دو محور اساسی مورد توجه رادیو وحدت را اینگونه تشریح کرد: محور اول بحث وحدت داخلی میان شیعیان و اهل تسنن ایران است. محور دوم بحث امت رسول الله است و نگاهی که تمام مذاهب اسلامی را با اتحاد و انسجام زیر مجموعه پرچم رسول اسلام (ص) قرار می دهد. این نوع وحدت با تفکر استعماری دشمنان که به سرزمین مسلمانان طمع کرده و ایجاد تفرقه و دشمنی می کنند، مقابله می کند.
او اضافه کرد: تلاش ما این است که با رویکرد وحدت بتوانیم تمام چهار فرق اهل تسنن ایران را در برنامه های رادیو مشارکت داده و از حضورشان استفاده نمائیم.
مدیر رادیو وحدت درباره برنامه های این شبکه تازه تاسیس رادیویی توضیح داد: چندین ویژه برنامه داریم و یک برنامه خیلی ویژه تر برای هفته وحدت. در این برنامه ها از ظرفیت برادران اهل تسنن در داخل و خارج از ایران بهره برده شده است.
مسعودی درباره تعامل با مخاطب در برنامه های این شبکه مناسبتی رادیویی اظهار داشت: قسمتی از برنامه های شبکه تولیدی است و تعامل ندارد اما برنامه های صبحگاهی، عصرگاهی و یک ویژه برنامه در شب، برنامه های زنده هستند. نگاه این برنامه ها نگاه تعاملی با مخاطب است. دوستان تلاش می کنند تا با نگاه امتداد پیام، بستری را فراهم آورند تا تعامل در بستر فضای مجازی هم فراهم گردد.
او افزود: علاوه بر این، ارتباطی که ما در شبکه وحدت با عناصر مختلف و نخبگان اهل تسنن داریم، تعامل را بیشتر می کند. مراکز و مجموعه های جهادی که حوزه تقریبی دارند گروه هایی هستند که ما با بعضی ها جلسه داشته ایم.
مسعودی در آخر درباره ادامه داشتن فعالیت رادیو وحدت در سال های آتی عنوان کرد: ما سعی کردیم تا این رادیو را بعنوان یک رادیو مناسبتی راه اندازی نماییم و ادامه دار بودن آن در سال های آینده، منوط به تصمیم رئیس صداوسیما و معاون صدا است.
منبع:

1399/07/28
19:54:44
5.0 / 5
1164
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد