نور معرفت
مراجع تقلید:

مسلمانان مانع نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی شوند

مسلمانان مانع نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی شوند

قم مراجع عظام تقلید موضع دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در موضوع نرمال سازی روابط برخی كشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را قاطعانه پاسخ دادند و خواهان ممانعت مسلمانان از این اقدام ننگین شدند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری طی استفتایی از مراجع عظام تقلید خواهان بیان حکم شرعی نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.
در این نامه که برای برخی از مراجع عظام تقلید و علمای اعلام ارسال شده است ضمن اشاره به اینکه «این ارتباط علاوه بر مشروعیت بخشی به رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی سبب تجویز سلب حقوق مسلم فلسطینیان، زیر پا نهادن آرمان های نظام اسلامی و قدس شریف، تضعیف امت واحده اسلامی و ایجاد شقاق و در نهایت همراهی با دشمنان خداوند متعال و پیامبر اعظم(ص) است»، درباب نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی از محضر مراجع معظم استفتاء شده است.
آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و سید محمد علی علوی گرگانی در پاسخ های جداگانه به این استفتا، این کار را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانسته و خواهان تحریم روابط و ممانعت امت اسلامی از اینگونه اقدامات شدند.
لازم به ذکر است، تعداد دیگری از علما نیز همچون آیات گرامی، محفوظی، مبشر کاشانی و امین خراسانی نیز پاسخ های مشابهی را در این مساله صادر کرده اند.
قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی بیست و پنجم شهریورماه در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به صورت رسمی به امضا رسید.
رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خودرا عادی کرده و این ۲ کشور نیز به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آنها استفاده کنند؛ مسأله ای که بسیاری آنرا خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.
به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل آویو، تماس ها و دیدارهای زیادی در ایام اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه همچون فلسطینی ها را به دنبال داشت.


1399/07/09
09:05:19
5.0 / 5
1304
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد