نور معرفت

هم اندیشی جذب مشاركت های مردمی در حوزه قرآن و عترت

هم اندیشی جذب مشاركت های مردمی در حوزه قرآن و عترت

سومین نشست هم اندیشی بهره برداری از حضور خیرین در كارهای قرآنی كشور اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، سومین نشست هم اندیشی جذب مشارکت های مردمی در حوزه قرآن و عترت با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران معاونین و خیرین کشور در معاونت قرآن و عترت انجام شد.

در این نشست که با هدف جذب مشارکت های مردمی در حوزه قرآن و عترت با بهره گیری از ظرفیت های بالقوه خیرین کشور برگزار شد، فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تقدیر و قدردانی از کارهای صورت گرفته در این عرصه بر ضرورت تسریع در پروسه تشکیل مجمع خیرین حوزه قرآن و عترت اصرار کرد و اظهار داشت: امکان سنجی و لزوم تشکیل مجمع خیرین قرآن و عترت باید نقشه راه و مبنای فعالیت پیش روی ما باشد چونکه عدم شناخت کافی در این عرصه نمی تواند ما را در پیشبرد اهداف یاری رساند.

او با اشاره به تصریح و روند شکل گیری دفتر مستقل برای این منظور اظهار داشت: لزوم دارد برای این امر مقدس و مهم هر چه سریعتر ساز و کار دفتری مستقل در معاونت قرآن و عترت تشکیل گردد و بطور قطع معاونت قرآن و عترت از ایجاد و تقویت این دفتر حمایت می کند.
فقهی زاده در بخش دیگری از سخنان خود به کارهای موسسات قرآنی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما باید هدفمان در این کار توانمندسازی موسسات و متولیان قرآنی در جهت تقویت جریان قرآنی کشور باشد و بطور قطع تعریف صحیح از موضوع و الزامات موفقیت در چنین طرح هایی از اولویت های مدنظر در معاونت قرآن و عترت است.

او ضرورت گفتمان سازی همراه با تدبیر در این حوزه را امری ضروری و اجتناب ناپذیر دانست و اظهار داشت: علاوه بر اعتقاد راسخ و عزم همگانی جهت رشد و توسعه کارهای قرآنی در کشور، می بایست تبلیغات اثرگذار و خلاقانه صورت پذیرد؛ اما وجود ساختار روشن و هدفمند و استفاده از تجربیات موفق در این حوزه بطور قطع نویدبخش افقی روشن از ارتقاء کارهای قرآنی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

اقناع سازی خیرین، نقش ارتباطات چهره به چهره، جلب حمایت های مراجع و شخصیت های برجسته از دیگر نکاتی بود که معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اصرار کرد.

در ابتدای این جلسه نیز حجت الاسلام و المسلمین ملانوری مدیرکل دفتر هماهنگی و ارتباطات معاونت قرآن و عترت ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات قبل بر ضرورت امکان سنجی دقیق در جذب مشارکت های مردمی در حوزه قرآن و عترت اصرار کرد و اظهار داشت: بهره گیری از تجربیات موفق موسسات و نهادها و همین طور بررسی و پیگیری نقاط بالقوه جهت تقویت و تحقق موضوع از ضروریات و کارهای پیش روی این جلسه است.
در این نشست طیب نیا مدیر عامل بنیاد خیری راهبری آلاء، سردار مرادپور تولیت امامزاده هلال بن علی(ع)، سیدی پژوهشگر بنیاد آلاء، حجت الاسلام والمسلمین خسروی مشاور عالی معاونت قرآن و عترت، سید فخرالدین اسماعیلی مشاور طرح و برنامه، مرتضی خدمتکار مشاور اجرایی و امیر اشراقی معاون هماهنگی و ارتباطات به بیان دیدگاه های خود دراین زمینه پرداختند.1399/04/27
21:04:27
5.0 / 5
2431
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد