نور معرفت

لمس كعبه در مراسم حج سال جاری ممنوع گردید

لمس كعبه در مراسم حج سال جاری ممنوع گردید

به گزارش نور معرفت عربستان سعودی با بیان پروتكل های بهداشتی و قوانین پیشگیرانه، برگزاری اجتماعات بزرگ را در مراسم حج سال جاری ممنوع كرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، عربستان سعودی در ماه ژوئن اعلام نمود شمار زائرین مراسم حج را به هزار زائر از ملیت های مختلف ساکن عربستان محدود خواهد نمود.
در راستای پروتکل های بهداشتی و ایمنی جدید، لمس کعبه در طول مراسم حج سال جاری ممنوع خواهد بود و در طول طواف و نماز جماعت، زائرین موظف به رعایت فاصله حداقلی یک و نیم متری از یکدیگر خواهند بود.
از تاریخ نوزدهم جولای تا دوم آگوست ۲۰۲۰ هم حضور در «منا»، «مشعرالحرام» و «عرفات» فقط با دریافت مجوز امکان پذیر خواهد بود و استفاده از ماسک برای زائرین و کارکنان الزامی خواهد بود.
سازمان جهانی بهداشت از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش قابل توجه شمار زائرین حج سال جاری حمایت کرده است.
رئیس سازمان جهانی بهداشت بیان نمود: « این تصمیم یکی از نمونه‎ تصمیماتی دشواری است که تمامی کشورها باید برای در اولویت قرار دادن سلامتی مردم اتخاذ کنند.»
علامت هایی برای یادآوری راه های جلوگیری از گسترش ویروس «کووید-۱۹» در نقاط مختلف و به زبان های گوناگون نصب خواهد شد.
به گزارش «عرب نیوز» لمس «حجرالاسود» هم در مراسم حج سال جاری ممنوع خواهد بود و فرش ها جمع آوری خواهد شد تا نمازگزاران از جانماز شخصی خود استفاده کنند و تب تمامی زائرین و کارکنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
منبع:

1399/04/18
13:42:38
5.0 / 5
2810
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد