نور معرفت

امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

امام راحل پرچم خدا محوری را در جهان برافراشت

به گزارش نور معرفت آیین اختتامیه اولین دوره آموزشی هیات امناء بقاع متبركه برگزار گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف وامور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در آیین اختتامیه اولین دوره آموزشی هیات امناء بقاع متبرکه با اشاره به وجود امام هشتم (ع) در ایران و مشهد مقدس اظهار داشت: سبب افتخار است که پرچم ایشان در این کشور برافراشته است و به لطف این امام همام ایران سربلند است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرارسیدن سالروز ارتحال امام خمینی وبا بیان اینکه برای امام راحل (ره) تنها خدا مطرح بود؛ اضافه کرد: امام بسیار بر حفظ مسائل مربوط به دین حساس بودند و بر رعایت آن تاکید داشتند. ایشان انقلابی به پا کردند که همه جهان حالا آثار این انقلاب را می بینند. امام راحل با تاکید بر قدرت خدا شاگردانی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کردند و حضرت آقا هم در سخنان خود مطرح می کنند که تربیت شده مکتب امام راحل (ره) هستند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) قدرت معنوی به جامعه بشری داد اظهار داشت: ایشان پیشبینی کردند که بلوک شرق فرو می پاشد، حضرت آقا هم حالا می گویند بلوک غرب فرو می پاشد و الان می بینیم بلوک غرب هم در حال فروپاشی است در حالیکه در پیش از انقلاب در ایران چریک های فدایی و توده ای ها میدان داری می کردند و تفکر اسلام ناب را زیر سوال می بردند و در دانشگاه ها گفتگوی اسلام و کمونیسم مطرح بود. امروز اسلام یک طرف دعوای کل جهان است، به عبارتی دعوای انسان محور و خدا محور است و این نشان دهنده این است که امام پرچم خدا محوری را برافراشتند. تمام پیام های امام خمینی (ره) اشاره به خدا و دید موحدانه دارد.

رئیس سازمان اوقاف با اشاره به یکی از آیات پایانی سوره «کهف» اظهار داشت: در این آیه به وحی پیامبر اشاره شد، جان مایه وحی این است که انسان موحدپرور باشد و باید غایت زندگی انسان توحید باشد.

خاموشی خطاب به خادمان و هیات امنا بقاع متبرکه بیان نمود: شما خادمان برای حقوق خدمت نمی کنید، بلکه هدف از این خدمت محبت به خاندان (ع) و خاندان آنان است و امیدوار به شفاعت آنان هستید. در ایران ۸۰۰۰ بقعه متبرکه داریم و این سبب افتخار است که این سرزمین مورد اطمینان اولیای دین بوده است.1399/03/13
23:10:07
5.0 / 5
2507
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد