نور معرفت
بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس؛

روز قدس روز همبستگی همه ملت ها برای مقابله با ظلم و اشغالگری است

روز قدس روز همبستگی همه ملت ها برای مقابله با ظلم و اشغالگری است

به گزارش نور معرفت مجمع جهانی صلح اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس اطلاعیه ای صادر كرد كه در آن اعلام شده است؛ روز قدس روز همبستگی همه ملت ها برای مقابله با ظلم و اشغالگری است.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، به مناسبت روز جهانی قدس، مجمع جهانی صلح اسلامی اطلاعیه ای صادر کرده است: فلسطین یک دولت و سرزمین اسلامی است که که بیشتر از ۷۰ سال رنج اشغال توسط صهیونیست ها را بر دوش می کشد و امروزه با دو رنج اشغال و بحران ویروس کرونا دست به گریبان است. ازاین رو فریاد یا للمسلمین از جانب ملت فلسطین بعنوان نماد و تجسم حقیقی مظلومیت واقعی انسان، به رساترین وجه بلند است و زمان آن است که همه‌ی آزادی خواهان، عدالت طلبان، دولت های آزاداندیش و سازمان های مدافع حقوق بشر به این درخواست انسانی و بشردوستانه لبیک گویند. جهان در حالی شاهد تجاوز، اشغالگری و انواع تحریم های ظالمانه و ضد بشری رژیم صهیونیستی بر مردم مظلوم فلسطین است که عده ای بانگ پشتیبانی از حقوق بشر سر می دهند اما از تضییع گسترده و فاحش حقوق بنیادین یک ملت در چنگال سلطه طلبان به صورت آشکار نه تنها حمایت می نمایند؛ بلکه از جنایت رژیم صهیونیستی در قتل عام مردم بیگناه غزه و ممانعت از کاروان های امداد رسانی و پشتیبانی به شکلی حمایت کرده و مانع از عملکرد دقیق سازمان های بین المللی می شوند. مجمع جهانی صلح اسلامی بعنوان یک نهاد غیردولتی که با ترویج گفتمان «صلح عادلانه» در عرصه‌ی صلح، عدالت و برقراری کرامت انسانی در جهان فعال است، همواره بر مبنای آرمان های اسلامی و انسانی خود هر گونه تجاوز غیرقانونی و یکجانبه همچون اقدامات ناجوانمردانه رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین را محکوم کرده است.
این نهاد غیر دولتی بر این باور است که اتفاقاتی چون اشغال غیرقانونی سرزمین فلسطین، معامله قرن، طرح الحاق کرانه باختری و تغییر پایتخت اشغالگران به قدس شریف باآنکه اوج وقاحت و نیت واقعی صهیونیست ها برای حذف موجودیت فلسطین و هویت زدایی از این سرزمین را آشکار کرده است اما به هیچ رو موضع جدیدی نیست و از آغاز اشغالگری هدف اشغالگران و حامیان آنها بوده است. ازاین رو، مجمع جهانی صلح اسلامی معتقد است؛ ۱. اعلام روز جهانی قدس از جانب بنیانگذار انقلاب اسلامی، نه یک حرکت نمادین، بلکه طرح و برنامه ای هوشمندانه و دوراندیشانه و راهبردی در راه اتحاد، بیداری و بسیج عموم آزادگان بخصوص امت اسلامی برای مقاومت و مقابله در مقابل صهیونیسم جهانی است. ۲. رژیم صهیونیستی نماد یک رژیم جعلی است که بر بستر انواع تجاوزات و بد اخلاقی ها و قانون شکنی ها شکل گرفته است. ازاین رو از تمامی کشورهای اسلامی خواهان این است که باید دست در دست یکدیگر در مقابل صهیونیسم غاصب و متجاوز بایستند. ۳. از سازمان ها و مجامع حقوقی جهان تقاضا می شود، ضمن کوشش برای احقاق حقوق اولیه فلسطینیان مانند حق بازگشت به سرزمین آبا و اجدادی، حق برخورداری از زندگی توأم با صلح، عدالت و امنیت، بخصوص تحریم های یک جانبه و ناعادلانه که معیشت و حیات فلسطینیان را آن هم در مقابله با چالش های فراگیر جهانی مانند بیماری کرونا به مخاطره انداخته است، اقدامات اساسی و عملی انجام دهند. ۴. نخبگان، اندیشمندان و سازمان های مختلف دولتی و غیردولتی هم وظیفه دارند با اقدامات مختلف خود به روشنگری های مناسب در مورد قضیه‌ی فلسطین بپردازند و زمینه، ابعاد و نتایج مختلف آنرا برای جهانیان تبیین نمایند. در انتها تاکید می نماییم، همچنان که در ماه های اخیر، ویروس کرونا، هراسی کم سابقه میان مردم همه کشورها پدید آورده و درک عمیق تری از مفهوم هم سرنوشتی انسان را رقم زده و باعث تلاش انسان ها برای همگرایی و اتحاد در مقابل مصیبت های ناشی از فقر، تبعیض، تجاوز و جنگ را به دنبال آورده است، روز جهانی قدس هم ظرفیتی برای همگرایی بیشتر در دفاع از صلح، عدالت، امنیت و حفظ کرامت انسانی است. ازاین رو از همگان بخصوص ملت های اسلامی و همه‌ی آزادی خواستار و بشر دوستان جهان برای اعلام همبستگی با مردم فلسطین و فریاد آرمان آن دعوت می نماییم.
مجمع جهانی صلح اسلامی
اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

1399/02/30
13:45:28
5.0 / 5
2342
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد