نور معرفت
آیین تكریم و معارفه مدیرعامل گروه رسانه ای مهر-۴

رحیمی: اولویت مدیریت پیشین مهر، مصالح نظام بود

رحیمی: اولویت مدیریت پیشین مهر، مصالح نظام بود

به گزارش نور معرفت مدیركل اخبار داخلی خبرگزاری مهر اظهار داشت: سفارش دكتر علی عسگری این بود كه فعالیتمان در این خبرگزاری به نفع نظام و رعایت مصالح آن باشد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، محمدمهدی رحیمی، مدیركل اخبار داخلی خبرگزاری مهر در مراسم تكریم و معارفه رؤسای قدیم و جدید این رسانه اظهار داشت: وظیفه داریم از كار خوب تقدیر و آن را تبلیغ نماییم تا ترویج شود، پس از همین باب به بنده امر شده تا به نمایندگی از همكاران گروه رسانه ای مهر چند جمله ای در وصف دكتر عسگری و اقدامات ایشان سخن بگویم اما در درجه اول باید از همه عزیزانی قدردانی نمود كه در ۱۶ سال و دو ماهی كه از تأسیس این خبرگزاری می گذرد و نیز افرادی كه از قبلتر در روزنامه تهران تایمز بودند و زحمت كشیدند، البته جای بعضی افراد همچون مرحوم مقدسی و مرحوم انصاری خالی است.
وی اضافه كرد: در مورد آقای علی عسگری و دوران مدیریت ایشان، باید چند نكته را مطرح كنم؛ نخستین خاصیت فردی ایشان این است كه اخلاق مدار و باتقوا هستند كه این خاصیت برای دنیا وآخرت هر فرد مورد نیاز است. فعالیت رسانه ای حركت كردن بر لبه تیز تیغ است و دكتر علی عسگری به همین زیور آراسته و مدیریت موفقی داشتند. بعنوان مثال، در همین اواخر در فضای سیاسی كشور از طرف یكی از شخصیت های مطرح سیاسی، نامه ای به اشتباه نوشته و منتشر گردید كه نام «خبرگزاری مهر» هم در آن نامه آورده شده و اتهاماتی به مهر زده بودند، اما آقای عسگری می گفتند «نباید با جنجال رسانه ای، این مساله را پیگیری كرد»؛ بدین سبب ما توضیحاتی را به سفارش ایشان، برای آن شخصیت سیاسی به شكل محرمانه نوشتیم و دو هفته بعد از آن، همان شخص اعتراف كرد كه در نامه اش تند رفته است.
رحیمی افزود: سفارش دكتر علی عسگری این بود كه فعالیتمان در این خبرگزاری به نفع نظام باشد. او به همكاران خود می گفت «همیشه ببینید این كاری كه می كنید موجب رضایت رهبری می شود؟». سؤال دكتر علی عسگری از ما این بود كه «آیا فعالیت رسانه ای شما، دستاوردی برای انقلاب اسلامی دارد؟»
وی اضافه كرد: از همین باب در خیلی از دعواهای حیدری-نعمتی و جبهه بندی های غیراصیل سیاسی، اقتصادی و امثال آن مهر ورود نمی كرد.
مدیركل اخبار داخلی خبرگزاری مهر با اشاره به اینكه خبرگزاری مهر به اذعان خیلی از اهل فن، فضایی به دور از تنش دارد و فعالیت در آن كم استرس است، اظهار داشت: اقتضای فعالیت رسانه ای، تعجیل و استرس است اما مدیریت دكتر علی عسگری به شكلی بود كه این تنش ها در سطح كمی بود و به شكلی نبود كه تنش مضاعفی به فضای داخل تحریریه انتقال یابد.
این فعال رسانه ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعتقاد مدیرعامل سابق مهر به فعالیت تشكیلاتی و سیستمی، افزود: دكتر علی عسگری می خواستند هر كاری در راه خودش دنبال شود و افراد احساس نكنند می توانند رده های مختلف مدیریتی را دور بزنند.

وی سپس اظهار داشت: خبرگزاری مهر از شروع تاسیس به عنوان یك رسانه فرهنگی و هنری عنوان شد، بدین سبب توقع جدی وجود دارد كه در این حوزه ها، فعالیت انجام شود؛ این امر موجب می شود انتظار لازم از مدیر این رسانه این باشد كه با این حوزه ها آشنایی خوبی داشته باشد. كارنامه دكتر علی عسگری هم همین مسئله را نشان داده است. اغلب سازمان هایی كه ایشان قبل از این در آنجا شاغل بودند، ماهیتی فرهنگ محور داشتند. بعنوان مثال سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سازمان ملی جوانان و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی.
مدیركل اخبار داخلی خبرگزاری مهر، یكی از خاصیت های فعالیت رسانه ای در دوران كنونی را شناخت از فضای بین الملل دانست و اظهار داشت: همانطور كه دكتر تیرانداز مدیرعامل خبرگزاری فارس هم اشاره نمود، دشمنان از خارج كشور مشغول طراحی عملیات های مخرب رسانه ای مقابل ما هستند و ما هم باید نگاهمان را از مرزهای داخلی كشور عبور دهیم و در اخبار و تحلیل هایمان به محور مقاومت و منافع واهداف آن دقت كنیم.
رحیمی اضافه كرد: دكتر عسگری همواره تاكید بر تعامل و فضای همدلی با همكاران رسانه ای در سایر نشریات داشتند و با اعتقاد به این مساله می گفت «نباید فعالیت های غلط رسانه های داخل را برجسته نماییم و به جار و جنجال بپردازیم». وی همینطور می گفت «می توانید اشتباهات رسانه های داخل را در فضاهای دوستانه به مدیران آنها متذكر شوید».
وی افزود: البته در مواری كه به كیان اصلی نظام و آرمان های اساسی آن هجمه می شد، سفارش ایشان و رویكرد ما متفاوت بود.
مدیركل اخبار داخلی خبرگزاری مهر در بخش پایانی سخنانش با اشاره به تاكید تعالیم دینی در خصوص فعالیت مداوم و بهره گیری از همه لحظات، اضافه كرد: دكتر علی عسگری حتی در آخرین جلسه ای كه روز قبل خدمتشان بودیم، به شكلی رفتار می كردند كه مشخص نبود روز آخر كاری شان است و این از خاصیت های افرادی است كه برای افق های دور برنامه ریزی می كنند.
رحیمی درانتها ضمن تبریك به محمد شجاعیان، اظهار داشت: تحول در گروه رسانه ای مهر را كه همزمان شده با آغاز ماه مهر، به فال نیك گرفته و حضور این برادر جوان، متدین و انقلابی را در جمع خانواده گرم و حرفه ای مهر خیر مقدم می گویم.


منبع:

1398/07/01
21:48:00
5.0 / 5
4307
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد