نور معرفت

برگزاری جشنواره قرآنی صراط ویژه ماه مبارك رمضان

برگزاری جشنواره قرآنی صراط ویژه ماه مبارك رمضان

به گزارش نور معرفت باتوجه به شرایط به وجود آمده بر اثر شیوع كرونا دفتر تبلیغ و ترویج دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین جشنواره قرآنی «صراط» ویژه ماه مبارك رمضان را برای گروه های سنی مختلف و با موضوعات متنوع برگزار می نماید.سیدابوالقاسم فضایلی – مدیر تبلیغ و ترویج دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین- در گفتگو با ایسنا، از برگزاری جشنواره قرآنی «صراط» ویژه ماه مبارک رمضان برای رده های سنی مختلف اطلاع داد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه سال جاری شرایط کشور بگونه ای است که باید بیشتر برنامه های قرآنی در فضای مجازی برگزار گردد برهمین اساس این جشنواره قرآنی را با موضوعاتی همچون به مدد الهی کرونا را شکست می دهیم، کریم اهل بیت(ع) و شب های قدر در خانواده ها را برگزار خواهیم کرد، کودکان در رده سنی ۱۲ سال می توانند با این موضوعات به این جشنواره قرآنی نقاشی ارسال نمایند.

وی تصریح کرد: برای خانواده ها هم حفظ سوره های منتخب، ضبط فیلم تلاوت یکی از ۲۶ سوره درس نامه صراط (از سوره فجر تا ناس) به صورت حفظ در مدت زمان حداکثر دو دقیقه را هم در نظر داریم، همینطور کودکان زیر ۱۲سال هم خانواده های شان می توانند با ارسال فیلم بیست ثانیه ای از خود در حالیکه متن زیر را می خوانند در این جشنواره قرآنی شرکت نمایند، که متن به این شرح است «سلام. من یکی از اعضای کانال صراط هستم. با عنایت به شیوع کرونا ماه رمضان سال جاری را در خانه می مانیم و برنامه های آموزشی قرآن را از راه کانال صراط پیگیری می نماییم.»

مدیر تبلیغ و ترویج دارالقرآن سازمان بسیج مستضعفین افزود: برای رده سنی ۱۲ تا ۱۹ سال هم برنامه هایی از قبیل دل نوشته، شعر و انشاء با موضوعات کرونا ماور الهی، کریم اهل بیت(ع)، کمک مومانه، بلا و همدلی، حفظ سوره های منتخب، ضبط فیلم تلاوت سه سوره متوالی از شش سوره درس نامه صراط (سوره های فجر، بلد، شمس، لیل، ضحی و شرح) به صورت حفظ و مدت زمان حداکثر سه دقیقه داریم که این رده سنی می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.

او اظهار داشت: سنین ۱۹ سال به بالا هم می توانند در تفسیر و مفاهیم درس نامه صراط، جزءخوانی؛ هروز یک جزء قرآن در این جشنواره شرکت نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار به کانال @quran_salehin در پیام رسان های ایتا و آیگپ و @quran.salehin در پیام رسان سروش رجوع کنند.

وی اظهار داشت: همینطور هر روز فایل تلاوت جزءخوانی روزانه ماه مبارک رمضان به همراه فایل متنی آن و همینطور فایل تفسیر کوتاه جزء به همراه چندین مسابقه جذاب روزانه در کانال های فوق بارگذاری می شود.
1399/02/08
14:27:13
5.0 / 5
3160
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد