نور معرفت
حجت الاسلام گودرزی خبر داد؛

جشنواره كتاب سال فرق، ادیان و مذاهب

جشنواره كتاب سال فرق، ادیان و مذاهب

به گزارش نور معرفت برای اولین بار جشنوار كتاب سال فرق، ادیان ومذاهب به همت مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب(مفام) برگزار می گردد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین علی گودرزی، دبیر علمی جشنواره کتابِ سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: این رویداد، بزرگترین رویداد علمی مجمع فعالان فرق ادیان اقوام و مذاهب (مفام) است که برای نخستین بار در کشور برگزار می شود. او با اشاره به موضوعات این جشنواره ملی اضافه کرد: اولین جشنواره کتاب سال مفام در چهار گروه اصلی فرق و نحله های انحرافی، ادیان، اقوام و مذاهب که خود شامل دهها ریز مبحث می باشند، برگزار می شود. گودرزی با اشاره به اینکه «گروه فرق و نحله های انحرافی» شامل دهها ریز مبحث می باشد، بیان داشت: انجمن حجتیه، باستان گرایی، بهائیت، پان ها، تشیع انگلیسی، صوفیه، صهیونیسم، عرفان های کاذب، مدعیان دروغین مهدویت، مسیحیت تبشیری، وهابیت همچون این ریز موضوعات می باشد. استاد حوزه علمیه قم به معرفی مبحث ادیان پرداخت و اظهار داشت: زرتشت، مسیحیت، یهود در گروه ادیان و وحدت و همبستگی اقوام ایرانی در گروه اقوام و همینطور مذاهب اسلامی، وحدت اسلامی در گروه مذاهب برای تحقیق و پژوهش محققان حوزوی و دانشگاهی در دسترس علاقه مندان قرار دارند. دبیر علمی این جشنواره ملی در ادامه به بخش ویژه این جشنواره اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به لزوم و احساس احتیاج به تألیف و پژوهش در مبحث وحدت اسلامی این موضوع، از زیر مجموعه گروه مذاهب بعنوان بخش ویژه انتخاب گردید. وی در بخش دیگری از گفت وگوی خود به تببین اهداف برگزاری جشنواره پرداخت و اظهارداشت: «شناسایی کتب و نویسندگان برتر و معرفی آنها به جوامع علمی»، «شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های پژوهشی فعالان»، «رفع نیازهای پژوهشی»، «تشویق و پشتیبانی از نویسندگان کتب و رساله های برتر»، «ارتقای سطح پژوهش ها»، «گسترش فرهنگ نگارش و تولید آثار استاندارد» و «تقویت روحیه پژوهش» همچون اهداف این جشنواره ملی است. گودرزی در ادامه به شرایط پذیرش آثار در جشنواره اشاره کرده و اضافه کرد: «شرایط شرکت در جشنواره عبارت است از کتب و پایانامه های سطح سه و چهار حوزه و رساله های مقطع ارشد و دکتری مراکز آموزش عالی که از ۰۱/‏۰۱/‏۱۳۹۶‬ تا ۲۹/‏۱۲/‏۱۳۹۸‬ نوشته یا دفاع شده باشند و شرکت برای کلیه پژوهشگران و نویسندگان بلا مانع است.»
حجت الاسلام و المسلمین گودرزی در انتهای گفت وگوی با اشاره به اینکه فراخوان آثار تا ۳۱ خرادماه ۹۹ است، اذعان داشت: «نتایج نهایی پس از داوری مشخص و از برگزیدگان با حضور بزرگان حوزه و دانشگاه تقدیر خواهد شد.» لازم به ذکر است، مجمع فعالان فرق، ادیان، اقوام و مذاهب (مفام) متشکل از اساتید و فعالان طراز اول کشور، مجموعه ها و مؤسسات فعال در حوزه های در رابطه با فرق، ادیان، اقوام و مذاهب است که برنامه ریزی های مختلفی جهت استفاده از ظرفیت اقوام ایرانی و مذاهب اسلامی با نگاه تقریب و همبستگی دارد و در مقابلِ اندیشه های انحرافی مبادرت به برنامه ریزی و پاسخگویی و اجرای برنامه های علمی – فرهنگی در سطح ملی می نماید. همینطور صاحبان آثار می توانند آثار خویش را به دبیرخانه جشنواره به نشانی قم - ۴۵ متری شهید صدوقی، ابتدای بلوار فردوسی، ساختمان خاتم، طبقه ۵ - دبیرخانه جشنواره کتاب سال فرق، ادیان، اقوام و مذاهب باکدپستی: ۳۷۱۳۱۱۴۹۶۴ ارسال نمایند.

1399/02/06
14:12:24
5.0 / 5
2636
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد