نور معرفت

آیت الله نوری همدانی: فقر زیبنده جامعه اسلامی نیست

آیت الله نوری همدانی: فقر زیبنده جامعه اسلامی نیست

به گزارش نور معرفت یكی از مراجع تقلید اظهار داشت: جهل، فقر و ظلم زیبنده جامعه اسلامی نیست و نباید در یك جامعه اسلامی این سه مسئله وجود داشته باشد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، آیت الله حسین نوری همدانی بامداد امروز در دیدار سید مرتضی بختیاری رئیس كمیته امداد كشور عنوان كرد: مساله خدمت به مردم مساله بسیار مهمی است و در جامعه اثرگذار است؛ امام خمینی كمیته امداد را بعنوان یك شجره طیبه در كشور به امید اینكه فقز در كشور ریشه كن شود، تاسیس كردند.

وی ادامه داد: وجود جهل، فقر و ظلم زیبنده جامعه اسلامی نیست و نباید وجود داشته باشد؛ باید تلاش نماییم فقر جای خویش را به علم دهد و غنا جایگزین فقر در جامعه شود؛ همینطور باید ظلم در جامعه اسلامی ریشه كن شود و عدالت در جامعه انتشار یابد.

این مرجع تقلید شیعه بیان كرد: اقدامات كمیته امداد بسیار مقدس و مهم می باشد و باید در جهت كاهش فقر در جامعه نلاش كنید؛ مردمی بودن اقدامات كمیته امداد از خصوصیت های این نهاد مقدس است و اعتماد مردم به كمیته امداد بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: توانمندسازی مددجویان كمیته امداد بسیار مهم می باشد و باید در این خصوص اقدامات لازم انجام گیرد؛ توانمندسازی نیارمندان یك مهارت است كه باید در این خصوص اهتمام ویژه صورت گیرد.
منبع:

1398/06/29
13:23:25
5.0 / 5
4669
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد