نور معرفت
حجت الاسلام دهنوی:

صله رحم منحصر در رفت آمد نیست

صله رحم منحصر در رفت آمد نیست

به گزارش نور معرفت دهنوی با اشاره به این كه صله رحم منحصر در رفت آمد نیست، گفت: همین كه افراد با استفاده از تلفن همراه با یكدیگر ارتباط تصویری برقرار كنند، در واقع صله رحم را به جا آورده اند.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام دهنوی در گفتگویی با اشاره به سنت نیك صله رحم بعنوان یك رفتار ارزشمند، گفت: مردم باید بدانند كه صله رحم رفتار بسیار ارزشمندی است و این امر در آموزه های دینی ما پس از ایمان به خدا، بالاترین رفتار بشمار می رود.

وی ادامه داد: صله رحم، ثواب جهاد فی سبیل الله را دارد. پیامبراكرم (ص) نیز فرموده اند: «اگر لازم شد، یك سال راه بروید تا بتوانید نزدیكان خودتان را زیارت كنید».

این كارشناس مذهبی با بیان این كه صله رحم آثار و بركات فراوانی دارد، اظهار داشت: صله رحم موجب آبادانی سرزمین ها، افزایش دارایی، افزایش طول عمر و سلامت بدن می شود و همین طور محبت ها را نیز بیشتر می كند.

وی اشاره كرد: صله رحم بلاها را دفع و پاك شدن اعمال انسان و حسابرسی در روز قیامت را برای افراد ساده تر می كند.

حجت الاسلام و المسلمین دهنوی افزود: اما باتوجه به شرایط فعلی شیوع و انتشار كرونا؛ این ویروس خطرناك ومخرب نباید رفت و آمد صورت گیرد و باتوجه به امكاناتی كه هم اكنون برای مردم مهیا است، آنان می توانند از تلفن همراه خود استفاده كنند و با خانواده و نزدیكان خویش ارتباط تلفنی داشته باشند و صله رحم را به جا بیاورند.

وی با اشاره به این كه صله رحم منحصر در رفت آمد نیست، گفت: همین كه افراد با استفاده از تلفن همراه با یكدیگر ارتباط تصویری برقرار كنند، در واقع صله رحم را درشرایط فعلی به جا آورده اند.

این كارشناس مذهبی اشاره كرد: در شرایط كنونی همه وظیفه دارند در منزل بمانند و اگر با خروج از منزل یا سفر، جان كسی به خطر بیفتد، هیچ گونه توجیه شرعی، عقلانی، انسانی و اخلاقی ندارد.

وی ادامه داد: صله رحم با ارتباط تصویری نیز امكان پذیر است و خداوند تمام ثواب آنرا نیز از همین طریق برای مؤمنان در نظر می گیرد و در این راستا نیز رعایت ضوابط دین اسلام و همین طور رعایت محرم و نامحرمی در امر صله رحم باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع:

1399/01/06
12:40:07
5.0 / 5
3393
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد