نور معرفت

همایش علمی انسان سازی در مفهوم اسلامی انجام شد

همایش علمی انسان سازی در مفهوم اسلامی انجام شد

نور معرفت: همایش علمی دو روزه انسان سازی در مفهوم اسلامی؛ بین واقعیت و انتظار تحت اشراف احمد طیب،  شیخ الازهر در سالن همایش های الازهر در شهرك نصر در قاهره اجرا شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، دانشكده اصول الدین دانشگاه الازهر، دومین همایش علمی دو روزه «انسان سازی در مفهوم اسلامی؛ بین واقعیت و انتظار» را تحت اشراف احمد طیب، شیخ الازهر در سالن همایش های الازهر در شهرك نصر در قاهره برگزار كرد.
علما، دانشمندان و استادان دانشكده اصول الدین دانشگاه الازهر در این همایش دو روزه مسئله انسان سازی در مفهوم اسلام را با تاكید بر محوریت انسان بعنوان مسئله مورد توجه در بین ادیان آسمانی بررسی كردند.
سخنرانان این همایش تاكید داشتند كه انسان می تواند یك جامعه را بسازد و اركان آنرا به یكدیگر پیوند دهد و وضعیت آنرا به ثبات رساند. ضمن انكه دین اسلام به تزكیه، تهذیب و تربیت انسان توجه دارد و محافظت از عقل، تفكر، مال، آبرو، دین و اعتقادات را واجب دانسته است.
تبیین مفهوم انسان، تشریح اهمیت تأثیر انسان در جامعه، بیان مشكلات اخلاقی جامعه و ارائه چاره برای آن، مقابله با انحراف های فكری خطرناك در جامعه، آشتی بین انسان و تحولات عصر مدرن، تبیین نقش الازهر در تقویت اصول همزیستی انسان همچون اهداف مهم این همایش است.


منبع:

1398/12/25
23:21:49
5.0 / 5
3209
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد