نور معرفت

لزوم نقش آفرینی حافظان در فریضه جهاد تبیین

لزوم نقش آفرینی حافظان در فریضه جهاد تبیین

نور معرفت: نور معرفت: نخستین جلسه هم اندیشی تعدادی از اساتید و فعالان حفظ قرآن کریم کشور، با موضوع نقش آفرینی و کنشگری اجتماعی و نحوه تعامل دوسویه حافظان قرآن کریم با سازمان دارالقرآن، با حضور رییس سازمان دارالقرآن الکریم، تعدادی از فعالان، اساتید حفظ قرآن کشور و مدیران موسسات صاحب نام کشور، در سالن جلسات سازمان دارالقرآن الکریم اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در آغاز این جلسه تشریح مختصری از کارهای حفظ در سازمان دارالقرآن الکریم توسط مسئول دبیرخانه ملی حفظ کشور ارائه و بعد از آن حاضرین در این نشست به ارائه نقطه نظرات خود درباره ی جریان حفظ قرآن کریم در کشور پرداختند.
اهم مباحث مطرح شده در این جلسه عبارت بود از:
-بازنگری تعاریف، اهداف و روش های حفظ قرآن کریم در کشور به صورتی که حافظان قرآن از ابتدا بدانند در چه مسیری قرار می گیرند و با چه روشی باید این مسیر را طی کنند.
- تشکیل شبکه ملی حافظان قرآن کریم در کشور
- راه اندازی قرارگاه ملی حفظ قرآن کریم در کشور
- نظرسنجی و ارائه پرسشنامه تخصصی برای دریافت نظرات تعداد بیشتری از حافظان قرآن کریم
در آخر این جلسه مصوب شد، دبیرخانه ملی حفظ کشور با بهره گیری از ظرفیت حاضرین در جلسه و با تشکیل جلسات کارشناسی و دریافت نقطه نظرات، جریان جدیدی را در تعامل با حافظان قرآن بوجود آورد.
در امتداد تعامل بیشتر سازمان دارالقرآن الکریم با جامعه قرآنی کشور و ادامه دار بودن این روند، مقرر است نشست دیگری با حضور متخصصین آموزش و داوری حفظ قرآن کریم در هفته جاری توسط اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران اجرا شود.
سازمان دارالقرآن الکریم بنا دارد جریان حفظ را باتوجه به معنا محوری و محتوا محوری و حفظ تدبری قرآن خصوصاً بحث حفظ موضوعی، بصورت خاص پیگیری کند که در این خصوص برنامه هایی تدوین شده که به زودی در اختیار عموم علاقمندان قرار خواهد گرفت.
منبع:

1402/05/24
08:33:28
5.0 / 5
238
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد