نور معرفت
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

هیئات با ترویج فرهنگ ایثار مانع گسترش لیبرال ‎گرایی در کشور شوند

هیئات با ترویج فرهنگ ایثار مانع گسترش لیبرال ‎گرایی در کشور شوند

به گزارش نور معرفت، هاشمی اظهار داشت: اگر امروز فرهنگ ایثار را بخواهیم ترویج نماییم بهترین کسانی که می توانند مروج فرهنگ ایثار باشند همین تشکل های فرهنگی هستند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سید صادق هاشمی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در آخرین پنل دومین روز از نشست های تخصصی برگزیدگان مهرواره هوای نو که با عنوان نقش بانوان در آینده هیأت در هتل ارم برگزار شد به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: امروزه از اصلی ترین برنامه مکتب فردگرایی و لیبرالیسم مادی گرا و فردگرا کردن دنیای امروز است و ترجیح فرد بر جمع را نیز می خواهد به ارزش تبدیل کند.
وی اضافه کرد: برخی از افراد در جامعه برای لذت خود به ناپسندترین عمل نیز دست می زنند و می گویند می خواهیم آزاد باشیم و این حق ما است، رهبر انقلاب می فرماید بهترین راه مقابله با فرهنگ فردگرایی و لیبرال گرایی ترویج فرهنگ ایثار است؛ در این خصوص همه اقدامات نمی تواند بوسیله بنیاد صورت گیرد و اگر امروز فرهنگ ایثار را بخواهیم ترویج نماییم بهترین کسانی که می توانند مروج فرهنگ ایثار باشند همین تشکل های فرهنگی هستند.
هاشمی با اشاره به اینکه می توان با کمک هیأت ها فرهنگ ایثار را در کشور نهادینه کرد اظهار داشت: یکی از ضعف های امروز کشور این است که از خود گذشتگی کم شده است. رهبر انقلاب در دوران مرحوم شهیدی فرمودند بنیاد شهید به ترویج فرهنگ شهادت نیز ورود کند. بنیاد شهید نه فقط در ترویج فرهنگ شهادت بلکه در ترویج فرهنگ ایثار دست یاری به سمت هیئات مذهبی دراز می کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تکیه بر این که هیئات با مسؤولان و معاونان بنیاد شهید ارتباط بگیرند اظهار داشت: لازم است در استانها معاون فرهنگی بنیاد شهید یکی از مؤثرترین و محوری ترین افراد جریان انقلاب باشد.
وی با اشاره به اینکه دولت و مجموعه های حاکمیتی برای کمک گرفتن از مجموعه های شما مشکلی ندارند، افزود: گاهی دسترسی به شما نداریم. ما با تمام وجود در بنیاد شهید، شما را خادم شهدا و مروج فرهنگ ایثار می دانیم. تماماً تلاش می نماییم تا از شما کمک بگیریم.
در ادامه حجت الاسلام مجید باباخانی رییس سازمان هیأت و تشکل های دینی به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: بحثی که مناسب می باشد به آن توجه گردد این است که قله آموزه های انقلاب اسلامی در شهدا تجلی پیدا کرده و کسانی که این قله ها را برافراشتند مادران و خواهران شهید بودند استخراج این فرهنگی که شهید پرور است مسأله ای است که با درگذشت والدین شهدا درحال از بین رفتن است ازاین رو لازم است از ظرفیت آن بزرگان بهره ببریم.
وی اضافه کرد: فرهنگ شهادت در اصل حماسه و هیجان واقعی است که می تواند مانع جذب نوجوانان به فرهنگ های کاذب شود. بدین سبب توجه به فرهنگ ایثاری که از مادران بلند شده است در آینده هیأت می تواند تأثیر گذار باشد.
منبع:

1402/05/16
10:14:35
5.0 / 5
257
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد