نور معرفت
بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی؛

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء

آغاز پخش سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء

نور معرفت: فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء كه از آن بعنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی نیز یاد می شود، از یكشنبه شب هفدهم آذر ماه به روی آنتن شبكه قرآن و معارف سیما رفت.به گزارش خبرنگارمهر، فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء كه از آن بعنوان بزرگترین مسابقه استعدادیابی قرآنی نیز یاد می شود، از یكشنبه شب هفدهم آذر ماه به روی آنتن شبكه قرآن و معارف سیما رفت تا از این به بعد شاهد هنرنمایی قاریان نوجوان و جوان از قاب تلویزیون باشیم. فصل نهم مسابقه تلویزیونی اسراء ساعت ۲۰ روزهای یكشنبه، سه شنبه و پنج شنبه به روی آنتن می رود و تكرار آن نیز ساعت ۱۵ روزهای زوج خواهد بود.
در این دوره از مسابقه داوران نسبت به دوره قبل تغییر كرده و تلفیقی از داوران جوان و با تجربه كه هر كدام صاحب عناوین مختلفی در مسابقات قرآن نیز هستند، حضور دارند. علی اكبر ملكشاهی، حامد ولیزاده و مهدی غلام نژاد تیم داوری این دوره را تشكیل می دهد.
علی اكبر ملكشاهی سال ۱۳۷۴ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن ایران را به دست آورده و علاوه بر آن رتبه نخست مسابقات قرآن جانبازان كل كشور در سال ۱۳۷۱ را نیز در كارنامه خود دارد. حامد ولیزاده نیز سال ۱۳۸۹ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان و سال ۱۳۹۵ هم رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران را كسب كرده است. همین طور مهدی غلام نژاد نیز سال ۱۳۹۷ رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان را كسب كرده است. او همینطور در مسابقات بین المللی قرآن كشورهای ایران، روسیه، كویت و تركیه نیز حضور داشته و رتبه های ممتازی را به دست آورده است.
در فصل نهم این مسابقه شركت كنندگانی از ۲۵ استان كشور حضور داشته و در دو بخش بالای ۱۶ سال و زیر ۱۶ سال رقابت خودرا برگزار می كنند. این شركت كنندگان در سه رشته قرائت تقلیدی به سبك استاد عبدالباسط، قرائت تقلیدی به سبك استاد منشاوی و قرائت تقلیدی به سبك استاد مصطفی اسماعیل به رقابت با یكدیگر می پردازند. پیش بینی می شود از هر رشته ۱۲ نفر راهی فینال مسابقات شوند.
بر اساس این گزارش كار ضبط سری جدید مسابقه تلویزیونی اسراء از هفته گذشته شروع شده و زمانبندی ضبط آن نیز روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته خواهد بود.
اجرای سری نهم مسابقه اسراء را سیدوحید مرتضوی، بر عهده دارد، او همینطور تهیه كننده این مسابقه تلویزیونی است.


منبع:

1398/09/18
13:55:33
5.0 / 5
4261
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد