نور معرفت
عضو كمیسیون فرهنگی مجلس

مجلس با قوت در موضوع عفاف و حجاب با سایر قوا همراهی خواهد کرد

مجلس با قوت در موضوع عفاف و حجاب با سایر قوا همراهی خواهد کرد

نور معرفت: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مجلس بارها اعلام نموده است که با قوت در ارتباط با موضوع عفاف و حجاب با دولت و قوه قضائیه همراهی خواهدنمود تا با برنامه ریزی دقیق و همه جانبه ای این مساله دنبال شود.


حجت الاسلام مجید نصیرایی در گفت و گو با ایسنا در ارتباط با موضوع لایحه عفاف و حجاب بیان کرد: منتظر لایحه هستیم که از طرف دوستان در دولت یا قوه قضائیه ارائه شود تا هر نیازی درباب قانونگذاری در این زمینه وجود داشته باشد، رفع گردد.
وی ادامه داد: مجلس بارها اعلام نموده است که با قوت در ارتباط با موضوع عفاف و حجاب همراهی و کمک خواهدنمود که ان شاءالله با یک برنامه ریزی دقیق و همه جانبه با این مساله برخورد شده و دنبال خواهد شد.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مباحث در رابطه با دغدغه های جامعه در عرصه عفاف و حجاب همچون مطالبی است که در کمیسیون فرهنگی دنبال می شود و مورد توجه نمایندگان مجلس قرار دارد.
نصیرایی درباب سایر عناوینی که در دستورکار کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی قرار دارد، عنوان کرد: بطور معمول مسائل مختلفی در کمیسیون مورد توجه قرار دارد؛ همچون مسائل در رابطه با قانون جوانی جمعیت و تعالی خانواده که از موضوعات مهمی است که در عرصه های نظارتی کمیسیون همیشه به آن توجه داریم و دنبال می شود.
نماینده مردم فردوس در مجلس شورای اسلامی در آخر اظهار داشت: همین طور مطالبی در رابطه با حوزه جوانان و ورزش نیز همچون مطالبی است که این روزها در کمیسیون فرهنگی و کمیته های تخصصی مربوطه به جد به آنها پرداخته می شود.
11 اردیبهشت ماه امسال، غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضائیه از تدوین لایحه پشتیبانی از فرهنگ عفاف و حجاب آگاهی داد و اظهار داشت که نقطه نظرات سایر سران قوا نیز در این خصوص گرفتن و به هیات دولت ارسال شد. امیدواریم این لایحه مراحل تصویب خودرا در دولت و مجلس طی نماید و بعد از جلب نظر شورای نگهبان، به قانون تبدیل گردد.
همین طور 27 اردیبهشت ماه نیز علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره ی عفاف و حجاب به مجلس آگاهی داد و اظهار داشت که این لایحه با قید دو فوریت تقدیم مجلس خواهد شد تا در آن جا هم با سرعت مورد رسیدگی قرار بگیرد. نظرات کارشناسی در کمیسیون تخصصی دولت پیرامون این لایحه ارائه شده که به پیوست تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.
منبع:

1402/02/28
15:48:22
5.0 / 5
195
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد