نور معرفت
آیت الله جوادی آملی:

اینکه منشاء حوادث اخیر مدارس مشخص نشده، رعب آور است

اینکه منشاء حوادث اخیر مدارس مشخص نشده، رعب آور است

به گزارش نور معرفت، قم آیت الله العظمی جوادی آملی مشخص نشدن منشاء مسمومیت دانش آموزان در مدارس را رعب آور دانست و اظهار داشت: لازم است مسئولان با مدیریت این کار را هرچه سریعتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیاورند.


یوسف نوری، وزیر آموزش وپرورش و هیئت همراه امروز پنج شنبه یازدهم اسفند با حضور در بیت آیت الله العظمی جوادی آملی با ایشان ملاقات و گفتگو کردند.
آیت الله جوادی آملی در این دیدار بیان کرد: در هر امری بخصوص در آموزش وپرورش حرف اصلی را انسانیت انسان می زند، الفاظ و مفاهیم به درد امتحان و نمره می خورد اما آنچه انسان را می سازد رفتار عملی همه ماست.
ایشان با تأکید بر احترام گذاشتن به مردم بیان کرد: در شرح حال پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده که آن حضرت با احدی نیمرخ صحبت نمی کرد چه افراد عادی و چه بادیه نشین و چه شهری، این احترام گذاشتن به مردم است که چنین مواردی را مسئولان باید رعایت نمایند.
وی افزود: ما پیش از این که با حرف، چیزی یاد مردم بدهیم باید با عمل یاد مردم بدهیم، اگر مردم عمل صالح ببینند، هم می بینند و هم عمل می کنند، ولی اگر تنها درس صالح بگوییم، ممکنست یاد بگیرند اما کاری از پیش نمی رود.
وی اظهار داشت: در میدان جنگ، حرف اول را قدرت نظامی می زند اما در دبیرستان و آموزش وپرورش و حوزه و دانشگاه تربیت های علمی حرف اول را می زند، تجربه هم نشان داده که با سلاح نمی شود مردم را اصلاح کرد، بلکه با صلاح می شود.
وی ادامه داد: جهانی فکر کردن، تعامل داشتن، مدیریت داشتن، نه بیراهه رفتن و نه راه کسی را بستن اساس کار است، جهان را ادب و علم اداره می کند و با ادب، علم و تعامل می توان با جهان به درستی زندگی کرد.
​​
این مرجع تقلید درباره ی حوادث اخیر که در مدارس اتفاق افتاده، اظهارکرد: این کار با مدیریت حل می شود، این که منشاء این حوادث هنوز مشخص نشده، رعب آور است، این حوادث هم سبب اضطراب و نگرانی اولیاء و خانواده ها شده و هم سبب نگرانی آموزش وپرورش و معلمان می شود که بچه های زیر مجموعه آنها که بچه های خودشان محسوب می شوند، لطمه می بینند، ما دعا می نماییم که این فرزندان معصوم و بی گناه صدمه ای نبینند ولی لازم است مسئولان نیز با مدیریت این کار را هرچه سریعتر سامان ببخشند و مردم را از نگرانی در بیاورند.
وی اظهار داشت: به برکت دوده و خون های پاک شهدا و تلاش خدمتگزاران تعلیم فرهنگی کشور، خیر دنیا و آخرت نصیب جامعه اسلامی شده و صلاح و فلاح به مردم ما عنایت شود.1401/12/13
09:29:25
5.0 / 5
169
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد