نور معرفت

گزارش رئیس سازمان اوقاف از برگزاری سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

گزارش رئیس سازمان اوقاف از برگزاری سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم

به گزارش نور معرفت، خاموشی با تشریح جزییات برگزاری سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اظهار داشت: خوشبختانه پس از آن که دوسال متوالی مسابقات قرآن بصورت مجازی برگزار شد، امسال چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن در سه بخش آوایی(قرائت و حفظ قرآن کریم)، نغماتی(اذان، دعاخوانی و مدیحه سرایی) و معارفی(تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم حکمت های نهج البلاغه و ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه) اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی -رییس سازمان اوقاف و امور خیریه- بعداظهر امروز چهارشنبه(۳اسفندماه) در مراسم اختتامیه سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران انجام شد با ارائه گزارش مختصری از روند دوره مقدماتی این مسابقات تا مرحله نهایی اظهار نمود: سازمان اوقاف و امور خیریه این وظیفه را دارد که خادمی قرآن کریم را انجام دهد، ازاین رو چهل و پنجمین دوره مسابقات قرآن داخلی را در رشته های آوایی (ترتیل، تحقیق و حفظ قرآن کریم) در دو بخش آقایان و بانوان در خوزستان به انتها رساندیم.
وی افزود: در آذرماه سال جاری مسابقات نغمات در سایر رشته های تواشیح، دعاخوانی و اذان بصورت کشوری در قزوین و همین طور مسابقات معارفی در سه بخش تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم حکمت های نهج البلاغه و ترجمه و مفاهیم صحیفه سجادیه در قم انجام شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تشریح کرد: در دور مقدماتی سی ونهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم ۱۵۰ شرکت کننده از ۸۰ کشور در رشته های حفظ کل و قرائت ترتیل شرکت کردند، البته در این دوره برای نخستین بار ترتیل بانوان را نیز به بخش مسابقات اضافه کردیم.
خاموشی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم از بین ۱۵۰ شرکت کننده از ۸۰ کشور در دور مقدماتی نهایتاً ۵۲ شرکت کننده از ۳۳ کشور جواز حضور در دور نهایی را پیدا کردند.
بگفته وی جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که در دوران کرونا مسابقات بین المللی قرآن کریم خودرا بصورت مجازی برگزار کرد.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح اقدامات قرآنی این سازمان پرداخت و اظهار داشت: برگزاری مسابقات قرآن در دوران کرونا، برگزاری محافل انس با قرآن کریم در سراسر کشور در امامزادگان و بقاع متبرکه، روخوانی قرآن در ماه مبارک رمضان، آموزش قرآن برای گروههای هدف، اعزام متسابقین به مسابقات قرآنی کشورهای دیگر، چاپ و کتابت قرآن، اعصاب مدارک به حفاظ و قاریان و... قسمتی از اقدامات قرآنی ما به حساب می آید.
منبع:

1401/12/04
12:23:05
5.0 / 5
317
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد