نور معرفت

شروع افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن

شروع افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن

نور معرفت: آیین افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در سالن اجلاس سران با حضور مسئولان کشوری و لشکری درحال برگزاری است.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آئین افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم اکنون در سالن اجلاس سران با حضور مسئولان کشوری و لشکری درحال برگزاری است.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با استناد به روایتی از مرحوم کلینی گفت: مرحوم کلینی در اصول کافی روایتی بیان می کنند که در فرازی از آن آمده: ای هشام! خداوند رسولان را به سمت بندگان مبعوث نکرد غیر از آنکه آنان فکرشان و اندیشه شأن منور به نور وحی شود، کسی که پاسخ مثبت به دعوت انبیا بدهد نیکوترین فردی است که شناخت بهتری از دیگران دارد و کسی که امر الهی را بیشتر آگاه باشد از نظر کردار نیکوتر از دیگران خواهد بود و کسی که عقلش به این وسیله کامل شود در دنیا و آخرت از دیگران پیشی می گیرد.
وی اضافه کرد: جهل در مقابل عقل است. گاهی اوقات انسان فردی آگاه است اما جاهلانه عمل می کند و رفتارش مطابق با رضایت الهی نیست و اهل معصیت و گناه است اما فردی که عمل نیکو دارد و فعل و قول او باید برمبنای حسن باشد چنین فردی از نظر عقل کامل و در مقابل اگر فردی چنین عمل نکند جاهل است حتی اگر لباس علم به تن داشته باشد.
حجت الاسلام خاموشی به این دوره از مسابقات اشاره و اشاره کرد: سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با شعار «یک کتاب یک امت» شکل گرفت و امروز در مرحله نهایی آن هستیم.
در این مرحله ۱۵۰ شرکت کننده از ۸۰ کشور در رشته های مختلف همچون حفظ کل، ترتیل و … حضور داشتند و برای نخستین بار رشته ترتیل بانوان نیز به مسابقات اضافه گردید.
او در آخر گفت: در مرحله نهایی ۳۳ کشور و ۵۲ شرکت کننده در رشته های حفظ، ترتیل و قرائت حضور دارند.


منبع:

1401/11/30
10:12:35
5.0 / 5
730
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد