نور معرفت
با حضور فعالان هیئات صورت گرفت؛

آشنایی با مزایای دوره آموزشی بازیافت ویژه هیئات مذهبی

آشنایی با مزایای دوره آموزشی بازیافت ویژه هیئات مذهبی

نور معرفت: دبیر اولین دوره آموزشی بازیافت با محوریت مواد پلیمری مزایای دوره آموزشی بازیافت ویژه هیآت مذهبی را تشریح نمود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، اولین دوره آموزشی بازیافت ویژه هیئات مذهبی با حضور هیأتی ها و با همت جامعه ایمانی مشعر اجرا شد. در ابتدا امین ارجمند مدیر هیأت ملی بازیافت در این جلسه اظهار داشت: این دوره به درخواست فعالان هیأتی در عرصه بازیافت برگزار شده است.
وی با اشاره به این که هزینه پایین دوره برای هیأتی ها ازجمله نکات مثبت این دوره است، مطرح کرد: دوره های مربوط به بازیافت در سه مرحله مقدماتی، تکمیلی و تخصصی برگزار می شود که دو دوره مقدماتی و تکمیلی آن نظریه است. کلیات بازیافت، ماشین آلات، اپلیکیشن ها، قوانین مربوط به شهرداری و محیط زیست، بازار، طرح نویسی و تعریف مدل کسب وکار ازجمله سرفصل های این دوره ها است.
وی با اعلان اینکه در دوره سوم، تور توان افزایی خواهیم داشت، عنوان کرد: این تور شامل حضور در محل کارخانه و ارائه آموزش های عملی و آشنایی با فضای کارخانه ای تولید گرانول است.

مدیرعامل کارخانه صنایع پلیمری مدرن مزایای دوره را مدنظر قرارداد و اضافه کرد: فعالان هیأتی حاضر در این دوره عضو هیئت ملی بازیافت دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر خواهند بود.
وی با اشاره به این که برای حاضرین دوره پرونده تخصصی تشکیل و سپس مشاوره های فنی، حقوقی و تجاری به آنها ارائه خواهد شد، اشاره کرد: در این دوره تلاش داریم فعالین عرصه بازیافت را برای توسعه بیش تر و نزدیک شدن به راندمان کمک نماییم.
دبیر اولین دوره آموزشی بازیافت با اعلان اینکه البته خیرین هیأتی نیز در این راه تأثیر بسیاری دارند، اشاره کرد: برای فعالین این دوره سه وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۴ درصد نیز اختصاص داده ایم.
هم افزایی هیأت ها در قالب دوره آموزشی بازیافت
در ادامه شهرام توانا با اعلان اینکه این دوره می تواند توفان ذهنی بزرگی در دریای هیئات مذهبی بوجود آورد اظهار داشت: این دوره در هم افزایی هیأت ها تأثیرگذار است، شاخص توسعه پایدار که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، عامل مهمی برای تبدیل جهان سوم به جهان اول است که باید بیش تر مورد توجه قرار بگیرد.
عضو کارگروه مدیریت پسماند مجلس شورای اسلامی چند پیشنهاد کاربردی بیان کرد و اضافه کرد: این پیشنهادات در قالب دو شاخص اجتماعی و درآمدهای مالی است.
وی با اعلان اینکه فاکتورهای اجتماعی نیازمند رسوخ به جامعه هستند، اشاره کرد: کارهای بازیافت با درآمدهای مالی نباید به نام هیأت ها باشد چونکه این اتفاق، یک حرکت نو و تازه است و اگر در زمینه درآمدزایی با شکست روبرو شود، ایجاد ناامیدی می کند.

نقش مؤثر هیأت در تقویت گفتمان بازیافت / هیأت بدنبال فرهنگ سازی بازیافت است
در ادامه حمزه معلی اظهار داشت: در این دوره ۵۰ هیأت از ۱۵ استان که در زمینه بازیافت و تفکیک پسماند فعال می باشند، حضور پیدا کرده اند.
وی با اشاره به این که افزایش معلومات و اشتراک تجربیات دو هدف اصلی این دوره است، مطرح کرد: تمام آموزش ها در سه سطح مقدمات، متوسطه و پیشرفته به هیأت های مذهبی ارائه می شود.
مسئول دفتر اقتصاد جامعه ایمانی مشعر با اعلان اینکه هم اکنون دوره مقدماتی درحال برگزاری است، عنوان کرد: در این دوره ضمن پوشش سرفصل های آموزشی حوزه بازیافت، مباحث علمی و آموزشی نیز ارائه می شود.
وی از ظرفیت بالای هیأت ها در زمینه منابع انسانی یاد کرد و اظهار داشت: هیأت به عنوان یک نهاد مردمی در زمینه های مختلف ازجمله بازیافت و پسماند می تواند این ظرفیت را به کار بگیرد.
حمزه معلی با اشاره به اهمیت گفتمان سازی مسائل فرهنگی، زیست محیطی و فرهنگ تفکیک از مبدا، اشاره کرد: هیأت به عنوان یک نهاد مذهبی و دینی می تواند در این حوزه نقش مؤثری ایفا کند.
وی با اعلان اینکه ورود هیأت های مذهبی به این حوزه برای فرهنگ سازی است، اشاره کرد: به سبب فعال بودن شبکه مویرگی هیأت ها در شهرها، شهرستان ها و روستا این نهاد می تواند بحث عملیاتی بازیافت را پیش ببرد.
دبیر مجمع عالی اقتصاد مقاومتی کشور با اشاره به این که همین طور هیأت ها می توانند به بازیافت به چشم سرمایه نگاه کنند، تصریح کرد: حوزه بازیافت و تفکیک زباله به عنوان طلای کثیف درآمدزایی خوبی برای هیأت ها می تواند داشته باشد.


منبع:

1401/11/23
14:33:26
5.0 / 5
587
مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد