نور معرفت
بیانیه مجمع جهانی اهل بیت (ع) در واكنش به اهانت قرآن؛

اهانت به قرآن، در جهت اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان ها است

اهانت به قرآن، در جهت اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان ها است

به گزارش نور معرفت، مجمع جهانی خاندان (ع) در واکنش به اهانت دولتمرد افراطی سوئدی به قرآن کریم اطلاعیه ای صادر کرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، مجمع جهانی خاندان (ع) در واکنش به اهانت دولتمرد افراطی سوئدی به قرآن کریم اطلاعیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به این شرح است:
بسمه تعالی
اقدام مذبوحانه اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید، کتاب آسمانی بالغ بر یک میلیارد مسلمان جهان موجبات انزجار و خشم و عصیان پیروان آخرین دین الهی یعنی اسلام مبین و قرآن کریم را فراهم ساخت. متأسفانه برای چندمین بار این حرکت غیرمنطقی و ضدحقوق بشری در کشور سوئد که مدعی رعایت احترام به حقوق بشر است، صورت گرفت.
این اقدام توهین آمیز به دنبال حرکت بی شرمانه اخیر آن نشریه بدنام و مزدور فرانسوی در توهین به ساحت ولی امر مسلمین جهان و مرجعیت عالی شیعه که حاکی از فروماندگی استکبار جهانی و صهیونیسم جنایتکار بین المللی در مقابله با اسلام و مسلمانان جهان است.
غرب مدعی احترام به حقوق بشر به بهانه آزادی بیان و با روحیه خود برتربینی اهانت به مقدسات و ارزش های دینی دیگران بویژه مسلمانان را مجاز می داند. این حرکت نفرت انگیز در جهت سابقه سیاه توهین و اهانت به مسلمانان ناشی از فکر و رویکرد پلید آنان در زدودن ارزش ها و معیارهای اخلاقی و معنوی و حقوقی بشریت قرار داردکه از جانب استکبار جهانخوار و صهیونیسم بین المللی جنایتکار مورد حمایت و تحریک می شود.
مجمع جهانی خاندان (ع) این اقدام موهن را شدیداً محکوم می نماید و آنرا در جهت ترویج اسلام ستیزی، اشاعه تنفر و تفرقه بین جوامع و انسان ها تلقی می کند.
مجمع جهانی خاندان (ع) مستمسک قرار دادن مفهوم والای آزادی بیان برای اقدام های ضدفرهنگی و هتک حرمت مقدسات و ارزش های پیروان ادیان منجمله مسلمانان، کرامت انسانی و ارزش های والای اخلاقی و مذهبی دیگر کشورها و ملت های جهان تقبیح می کند و به مسؤلان کشور سوئد اخطار می دهد مانع از بروز و استمرار چنین جریانات ضدفرهنگی و غیر انسانی شده و به وظیفه خود در مقابله با حرکات ضدانسانی و نفرت پراکنی نژادپرستانه شود.
مجمع جهانی خاندان (ع) از جمیع آزادی خواستار و مردم آگاه و با وجدان جهان می خواهد با اقدامات توهین آمیز به مقدسات دینی دیگران و هم به جریانات اسلام ستیزی و اسلام هراسی جاهلانه بعنوان مظهر آزادی بیان –که متأسفانه در خیلی از کشورهای اروپایی امری عادی تلقی می شود – مقابله نموده و بر لزوم برخورد قاطع با سوءاستفاده از ارزش آزادی بیان تاکید نمایند و تا حصول این مطالبه برحق آرام ننشینند.
مسئولان دولتی و حکومتی کشورهای مختلف جهان و علمای ادیان و مذاهب مختلف وظیفه دارند به مسئولیت خطیر خویش در ممانعت از هرگونه اقدام توهین آمیز به دیگران، توسعه و تقویت زمینه های همزیستی مسالمت آمیز، احترام به حقوق دیگران، عدم توهین به مقدسات و ارزش های دینی دیگران، ترویج معنویت و احترام به مفاهیم دینی و اخلاقیات و انسانیت در جوامع بشری واقف گشته و نسبت به تحقق آن اهتمام بورزند.
مجمع جهانی خاندان (ع)
بهمن ۱۴۰۱


منبع:

1401/11/04
15:07:54
5.0 / 5
345
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد