نور معرفت
وزیر ارشاد:

نهضت بزرگ امام خمینی(ره) شکاف بین حوزه و دانشگاه را از بین برد

نهضت بزرگ امام خمینی(ره) شکاف بین حوزه و دانشگاه را از بین برد

به گزارش نور معرفت، همدان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه نهضت انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) یک نهضت متعالی فارغ از مرزهای سیاسی و جغرافیایی بود، اظهار داشت: این نهضت انقلابی جریانی موفق بود که فارغ از مرزهای سیاسی و جغرافیایی شکل گرفت و فضای ذهنی حوزه و دانشگاه را به هم نزدیک کرد و شکاف به وجود آمده بین حوزه و دانشگاه را از بین برد.


محمدمهدی اسماعیلی پنجشنبه یکم دی ماه در مراسم بزرگداشت شهید مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه در شهرستان تویسرکان، اظهار داشت: تویسرکان در زمینه ایثار و شهادت نیز جزء پیشگام ترین های استان همدان بوده و وجود ۷۵۰ شهید از این خطه گویای این امر است.
وی با اعلان اینکه شهید مفتح از یاران خاص امام بود و همزمان در حیطه حوزه و دانشگاه و تبلیغ دین و علم رنجهای زیادی را متحمل شد، اشاره کرد: در اوایل انقلاب دشمنان با انتشار این فکر مسموم که حوزه و حوزویان علت عقب افتادگی در تاریخ و علم و پیشرفت کشور هستند، می خواستند ذهن مردم را مسموم و بین حوزه و دانشگاه تفرقه ایجاد کنند.
اسماعیلی با اشاره به این که خون شهید مفتح برای پاسداشت اهداف و آرمان های اتقلاب اسلامی ریخته شد و راه را برای ادامه وحدت بین حوزه و دانشگاه هموار کرد، اضافه کرد: هم اکنون بدخواهان ملت ایران و انقلاب اسلامی بر طبل ناامیدی و ناکارآمدی نظام اسلامیی می کوبند و می خواهند با بمباران تبلیغاتی و جنگ و تروریسم رسانه جلوی پیشرفت و رسیدن به اهداف انقلاب را بگیرند و تلاش می کنند واقعیت ها را جا به جا کنند.
وی با اعلان اینکه خوشبختانه دولت سیزدهم تمام اهتمام خودرا برای رفع اشکالات و تحریف های تاریخی گذاشته و دستاوردهای این دولت در روابط اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک با جهان کاملا گویای این امر است، اشاره کرد: ما می دانیم دشمن در این تحریم ها و جنگ اقتصادی دنبال ایجاد نارضایتی بین مردم و ناامیدی بین جوانان است و امروز جهاد بزرگ دولت رفع مشکلات معیشتی و اجتماعی مردم است.
وی اظهار داشت: دشمن می خواهد با توهم سازی نسبت به طاغوتی که دستش به خون آزادیخواهان آلوده بود ذهن نسل جوان ما که دوره ظلم طاغوت را ندیده و نشنیده است، نسبت به نظام اسلامی مکدر کرده و بین جوانان و انقلاب و نظام تفرقه ایجاد کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: ما باید با آگاهی و استفاده از اصل تبیین اجازه ندهیم دشمن با این تفکرات و تبلیغات منفی ذهن جوانان را مسموم کند و از نقطه قوت اصلی فرهنگی علمی انقلاب وارد شود و به انقلاب ضربه بزند و نقطه قوت انقلاب را به نقطه ضعف تبدیل کند.
وی تاکید کرد: خواهران حوزوی و دانشگاهی ما باید این خط انحرافی که دشمن هم اکنون نسبت به زن در جامعه اسلامی به وجود آورده است را بشکنند و به حفظ ارزش و جایگاه شایسته زن در جامعه اسلامی کمک و نقشه دشمن را خنثی کنند.
اسماعیلی به شعار عدالت فرهنگی که سر لوحه فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت سیزدهم است، اشاره نمود و اظهار داشت: در همین راستا مشکلات موجود در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تویسرکان را مرتفع خواهیم کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آخر همین طور از رسیدگی و رفع اشکالات سایت "ای رسانه" و "صندوق هنر" در ثبت و تکمیل پروسه ثبت نام خبرنگاران آگاهی داد.
تخصیص بیش از هزار میلیارد اعتبار سفر به طرح های همدان
استاندار همدان نیز در ادامه اظهار داشت: ۱۴ هزار میلیارد اعتبار سفر ریاست جمهوری به استان همدان بوده که تا کنون افزون بر هزار میلیارد از این اعتبار به طرح ها و پروژه های استان اختصاص داده شده است.
علیرضا قاسمی فرزاد اظهار داشت: استان همدان از استانهای پیشرو در پیگیری و جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری بوده و تلاش داریم با اختصاص سریع اعتبارات مرحله اول از جذب مراحل بعدی اعتبارات برخوردار شویم.
وی اشاره کرد: مبنای توزیع اعتبارات سفر ریاست جمهوری شاخص جمعیت بوده و به سبب اتفاقات خوبی که در شهرستان تویسرکان رخ داده و وجود تعداد قابل توجهی از پروژه های نیمه کاره بالای ۶۰ درصد، این شهرستان بیش از شاخص جمعیت جذب اعتبار داشته است.
قاسمی فرزاد اشاره کرد: سهم اعتبار شهرستان تویسرکان از سفر ریاست جمهوری ۱۲۳۴ میلیارد تومان بوده که امید است با اختصاص این اعتبارات پروژه های نیمه تمام شهرستان تکمیل شود.
ایشان سپس اظهار داشت: علاوه بر اعتبارات ۱۰۰ میلیارد تومانی ویژه استان که توزیع آن به دست امام جمعه همدان است، دو میلیارد تومان نیز به شهرستان تویسرکان برای تکمیل و تجهیز خانه های عالم در اختیار امام جمعه تویسرکان قرار خواهد گرفت.
استاندار همدان بیان کرد: در مسافرت وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان بود، نیز ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای مطالعه طرح ساماندهی "حیقوق نبی" اختصاص یافت که هنوز عملی نشده است و درحال پیگیری این امر هستیم چونکه اجرای طرح ساماندهی حرم حیقوق نبی می تواند قطب گردشگری و توریستی استان را تقویت کند.
شهید مفتح فرزند حوزه است
امام جمعه تویسرکان نیز در ادامه با اعلان اینکه شهید مفتح فرزند حوزه است، اظهار داشت: این شهید والا مقام برخاسته از دل حوزه و مکتب اسلامی می بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین سیدموسی حسینی مجد اضافه کرد: پدر شهید مفتح از بزرگان و علمای همدان بود و شهید مفتح نیز فرزند همین عالم فرزانه است.
ایشان سپس اظهار داشت: شهید مفتح یکی از عناصر مهم انقلاب در کنار امام و بین یاران ایشان بود و با حضور اثربخش خود در پیدایش انقلاب اسلامی موثر بود.
حسینی مجد اشاره کرد: تفکر شهید مفتح در پی علم آوری و علم آموزی پایه وحدت حوزه و دانشگاه را بنیان گذاشت و نشان داد اگر تذهیب نباشد علم هم به درد جامعه نمی خورد.
امام جمعه تویسرکان بیان کرد: شهید مفتح فقط به همدان تعلق ندارد بلکه آثار تفکرات این شهید در تمام دانشگاه ها و حوزه ها و مراکز آموزشی کشور ساری و جاری است.
او در آخر با اشاره به وجود ۱۰۰ طلبه شاخص در تویسرکان، تصریح کرد: فعالیت دو حوزه علمیه خانم ها و آقایان یکی از افتخارات شاخص تویسرکان در زمینه علمی و مذهبی است.
منبع:

1401/10/04
11:32:30
5.0 / 5
379
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد