نور معرفت
در مجتمع آموزشی محراب؛

رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد

رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد

نور معرفت: آئین رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد در مجتمع آموزشی محراب رونمایی گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حسین محمد ابراهیم رییس رسیدگی به امور مساجد امروز در آئین رونمایی از قالب جدید پایگاه تخصصی مسجد و تقدیر از خبرنگاران فعال در زمینه مسجد که در مجتمع آموزشی محراب برگزار شد، اظهار داشت: حضرت زینب (س) در میدان جهاد تبیین سردمدار بودند امروز ما هم وظیفه داریم در پیروی از ایشان تلاش و کوشش داشته باشیم.
وی اضافه کرد: پایگاه تخصصی مسجد، شناسنامه مسجد است، در همه دنیا چنین پایگاهی نداریم.
حجت الاسلام والمسلمین محمد ابراهیم با اعلان اینکه مسجد خانه خدا و با اهمیت ترین پایگاه در نظام اسلامی است، عنوان کرد: پایگاه تخصصی مسجد شناسنامه مسجد اسلام است که باید توسعه پیدا کند، همه باید در راه استفاده بیش از این پایگاه تخصصی مجاهدت نماییم.
وی افزود: هر کس بخواهد به یک دایره المعارف تخصصی درباره ی مسجد مراجعه کند پایگاه تخصصی مسجد پاسخگوی او است. همه اقشار جامعه باید از این پایگاه تخصصی اطلاع داشته و از آن استفاده لازم را ببرند.
رئیس امور مساجد با تأکید بر این که ما باید این پایگاه را معرفی نماییم که همه استفاده حداکثری از آنرا ببرند، اظهار داشت: مستند نگاری مساجد باید انجام بگیرد که هر کس می خواهد به متون و هر اتفاقی در مسجد رخ می دهد برسد. استفاده از این پایگاه مورد تاکید است به ویژه متخصصان و کنش گران مسجدی باید از این پایگاه اطلاع داشته باشند. هر امام جماعتی باید هر روز به این پایگاه مراجعه نموده و اطلاعات لازم را به دست بیاورد.
حجت الاسلام محمد ابراهیم با تأکید بر این که پایگاه تخصصی مسجد دایره المعارف مسجد است، ابراز کرد: فرهنگ مراجعه به پایگاه تخصصی مسجد باید نهادینه شود. همه و به ویژه رسانه ها باید در بارور کردن و معرفی پایگاه تخصصی مسجد مشارکت داشته باشند.
وی بیان کرد: پایگاه تخصصی مسجد وسیله ارتباطی بین ما و کنش گران مسجدی، امام جماعت، اعضای هیأت امنا، فعالان بسیج و اهالی مسجد خواهد بود.
حجت الاسلام محمد ابراهیم افزود: پایگاه تخصصی مسجد طی چندین سال مشغول به فعالیت است و اقدامات خوبی انجام شده اخیراً بخش های جدیدی به آن افزوده شده که ارتباط ما با مخاطبان بیشتر شود و هر کس هر سوالی دارد یا به اخبار و اطلاعاتی نیاز دارد از آن بهره ببرد. راه های ارتباطی در مرکز برای ارتباطات و کسب شکایات مردمی گوناگون است یکی از از همین مسیرها پایگاه تخصصی مسجد است که انتقادات و پیشنهادات از این طریق دریافت می شود.
وی اظهار داشت: مسجد برقرار از مطالبات رهبر معظم انقلاب است که بارها مطالبه کردند مسجد همیشه باز باشند و مردم مراجعه داشته باشند. این امر در دستور کار قرار گرفته، شیوه نامه تهیه شده و به مساجد ارسال شده است البته همه مساجد زمینه برقرار شدن ندارند، مساجد در محلات تجاری و قسمت های با عبور و مرور زیاد مساجد برقرار خواهد بود. باید این اقدام بومی سازی شود، درصدی از مساجد ما برقرار شده است. در پایگاه تخصصی مساجد برقرار با آدرس آنها نشان داده می شود.


منبع:

1401/09/11
13:36:34
5.0 / 5
518
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد