نور معرفت
شیخ حنینه:

دین مبین اسلام عامل پیوند همه مسلمانان با یکدیگر است

دین مبین اسلام عامل پیوند همه مسلمانان با یکدیگر است

به گزارش نور معرفت، رییس جبهه العمل الاسلامی با اعلان اینکه دین مبین اسلام عامل پیوند همه مسلمانان بایکدیگر است. اظهار داشت: در وضعیت فعلی، جهان اسلام به شدت نیازمند راه کارهایی برای تحقق وحدت است، با گذشت بیش از 40 سال از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی ایران، پروژه آمریکایی- صهیونیستی همیشه با شکست روبه رو شده و ضربات دردناکی خورده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، شیخ غازی حنینه، رییس جبهه العمل الاسلامی در وبینار پنجم سی و ششمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اظهار داشت: ما زیر پرچم محبت رسول خدا (ص) و زیر پرچم ایمان به خداوند متعال، قرآن کریم و اسلام گردهم جمع می شویم و این همان وحدتی است که شریعت اسلامی در خیلی از موارد و در ابعاد مختلف ایمانی، عبادی، اخلاقی و رفتاری از آن سخن گفته است.

وی ادامه داد: مسلمانان در حوزه پایبندی به احکام شریعت اسلامی، احکام الهی، احکام قرآنی و سنت پیامبر اکرم (ص) با یکدیگر متحد و یکپارچه هستند. تمامی احادیث شریفه، مسلمانان را به وحدت کلمه و وحدت صف و نیز پایبندی به برادریِ ایمانی و اسلامی دعوت می کند. در وضعیت فعلی، جهان اسلام به شدت نیازمند راه کارهایی برای تحقق وحدت است، با گذشت بیش از ۴۰ سال از دستاورد های بزرگ انقلاب اسلامی ایران، پروژه آمریکایی- صهیونیستی همیشه با شکست روبه رو شده و ضربات دردناکی خورده است.
رییس جبهه العمل الاسلامی افزود: امروز ما در مقابل یک مرحله جدیدی از عمر جامعه اسلامی قرار داریم؛ مرحله ای که از آن تحت عنوان «۱۰۰ سال جدید» یاد می نماییم، در این مرحله مسلمانان باید نقش محوری داشته باشند.
حنینه با اعلان اینکه «وحدت اسلامی» قوی ترین سلاح بعد از ایمان به خداوند متعال است، اشاره کرد: در همین راستا وحدت، امنیت را به ارمغان می آورد و از دین اسلام، داشته های مسلمانان در جهان اسلام و نیز از مسئله فلسطین حفاظت و حراست می کند.
وی با تأکید بر این مسئله که فلسطین یکی از مظاهر تجلی «وحدت اسلامی» میان شیعیان و اهل سنت است، اظهار داشت: امروز ما می بینیم که فرزندان مقاومت در فلسطین، لبنان، سوریه، عراق، یمن و دیگر نقاط جهان عرب و جهان اسلام، در کنار یکدیگر قرار گرفته و به یک مُهره قدرتمند در سطح منطقه و جهان تبدیل گشته اند. از همین روی، جایگاهِ امروزِ جمهوری اسلامی ایران و نیز محور مقاومت، بزرگترین پاسخ به تفرقه افکنان است.
رییس جبهه العمل الاسلامی اظهار داشت: هرچند اختلافاتی میان فرزندان امت اسلامی در سطوح مختلف عبادی و... وجود دارد، اما این اختلافات به هیچ وجه نباید عاملی برای وقوع منازعه میان اقشار مختلف امت باشد، وجود این اختلافات یک موضوع و مسئله کاملا طبیعی است. همه مسلمانان باید ذهن و قلبی باز نسبت به طرف مقابل خود داشته باشند و دست برادر خودرا بگیرند. ما باید دست یاری خودرا نه فقط به سمت و سوی جهان اسلام که به سمت و سوی بشریت در جهان دراز نماییم. امروز این جوانان، زنان و مردان فلسطینی هستند که با اتکاء بر گزینه مقاومت در مقابل دشمن صهیونیستیِ متکبر و زورگو ایستاده اند و با آن مقابله می کنند.
وی اظهار داشت: تبیین اصول اسلام ناب محمدی (ص) و تشریح اسلامِ اصیلی که پیامبر اکرم (ص) و خاندان پاک و مطهرشان برای ما آورده اند، یکی از مؤثرترین راه حل ها برای مواجهه با تروریسمِ تکفیری است. اسلام ناب محمدی (ص)، میراث عظیم و گرانقدری است که پیامبر اکرم (ص) و خاندان مطهرشان برای ما باقی گذاشته اند.
حنینه در آخر اظهار داشت: دین مبین اسلام عامل پیوند همه مسلمانان بایکدیگر است. همه ما زیر سایه دین خداوند متعال قرار داریم. همه ما از شریعت اسلامی و کتاب خداوند متعال پیروی و تبعیت می نماییم.
منبع:

1401/07/19
15:04:20
5.0 / 5
308
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد