نور معرفت
با هدف ایجاد فضای گفتگوی انتقادی؛

سایت علمی فلسفه پزشکی

سایت علمی فلسفه پزشکی

به گزارش نور معرفت، سایت علمی فلسفه پزشکی توسط حلقه فلسفه پزشکی با هدف ایجاد فضای گفتگوی انتقادی میان اصحاب پزشکی و جامعه، اصحاب علوم انسانی و علوم پزشکی افتتاح شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سایت علمی فلسفه پزشکی با هدف ایجاد فضای گفتگوی انتقادی میان اصحاب پزشکی و جامعه، اصحاب علوم انسانی و علوم پزشکی و به چالش کشیدن انگاره های نادرست در رابطه با سلامت و بیماری افتتاح شد.
پس از همه گیری کرونا مشخص شد که همه مسائل حوزه سلامت کشور با تاکید بر علوم زیست پزشکی حل شدنی نیست و احتیاج به تأملات نظری و فلسفی داریم بنابراین لزوم راه اندازی این سایت بیشتر از پیش حس شد.
مؤسسان این سایت علمی، «حلقه فلسفه پزشکی» هستند که شامل علیرضا منجمی، پزشک و دکترای فلسفه علم و فناوری و رئیس پژوهشکده تاریخ و فلسفه علم پژوهشگاه علوم انسانی، دکتر غلامحسین مقدم حیدری، دکترای فلسفه علم و فناوری و مدیر گروه تاریخ علم پژوهشگاه علوم انسانی و دکتر حمیدرضا نمازی، پزشک و دکترای اخلاق پزشکی و رئیس موزه ملی تاریخ پزشکی هستند.
این حلقه علمی درصدد است تا با تقویت گفتگوی میان رشته ای، مسائل حوزه سلامت و پزشکی را نقد و تحلیل کند و اهمیت تأملات فلسفی-تاریخی در پزشکی را نشان دهد. نخستین گام درا ین جهت هم معرفی فلسفه پزشکی کلاسیک و مفاهیمی همچون سلامت و بیماری، علیت در پزشکی و از این قبیل است. علاوه بر طرح مباحث فلسفه پزشکی کلاسیک، تأملات نظری در باب نسبت پزشکی با جامعه، تاریخ، فناوری، علوم طبیعی و علوم انسانی هم در این حلقه مورد بحث قرار می گیرد.
علاقمندان به مطالعه مطالب و مقالات این سایت می توانند به آدرس philosophyofmedicine.com رجوع کنند.


منبع:

1401/05/23
22:58:58
5.0 / 5
618
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد