نور معرفت

زمان عاشقی فرا رسید

زمان عاشقی فرا رسید

به گزارش نور معرفت امروز در یوم العباس، خون عاشقان آل الله به جوش آمده و همه زیر بیرق حسین بن علی جمع می شوند و یك صدا با او می گویند: به نام نامی سر، بسمه تعالی سر....


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، امروز سیل خروشان عاشقان ثارالله از هر نقطه جهان هستی در این گردهمایی عظیم حضور به هم رساندند تا از كاروان عشاق جا نمانند و توشه ای از این آستان برای سعادت دنیوی و اخروی خویش برگیرند.
امروز دیگر كاروان میر و علمدار ندارد و همه آمده اند تا هم نوا با حسین (ع) بگویند: اویان ای یار وفاداریم اویان / منی تك قویما علمداریم اویان. اما افسوس كه قامت عباس (ع) خمیده شد و این دفعه حسین (ع) از غمش به اجبار افتاد. اینجا تا چشم كار می كند، ارداتمندان بارگاه حسین (ع) در غم علمدار كربلا اشك در چشم و ناله در دل ندای «هل من ینصرنی» حسین (ع) را لبیك می گویند.
خانمی كه به همراه خانواده اش از اهواز آمده تا در دسته عزاداری امام حسین (ع) حضور داشته باشد، می گوید: سومین سال متوالی است كه در این جمع حضور یافته و هر سال به یاد تشنه لبان كربلا نذر آب و خرما دارد و به هر طریقی شده، هر سال خودرا به این دسته می رساند.
وی می افزاید: همواره از رسانه ملی شاهد دسته عزاداری مردم زنجان در روز هشتم محرم بودم اما هیچ گاه تصور نمی كردم كه این مراسم چنین شكوه و عظمتی داشته باشد.
پیرمردی كه با چشمانی كم سو و قدی خمیده ناگزیر از تكیه بر عصا كرده است، در گوشه ای از خیابان، گوسفندی را به درخت بسته و در انتظار است تا این حیوان را در زیر پای عزداران دسته حسینیه اعظم، قربانی كند.
از وی درباره نذری اش كه می پرسم، اظهار می كند كه در سالیان دور همسرش به بیماری صعب العلاجی مبتلا شده بود و او به باب الحوائج متوسل شده و شفای همسرش را علمدار كربلا به او ارزانی كرده است و حال، سالیان متمادی است كه با این قربانی ناچیز از لطف بیكران علمدار كربلا كه واسطه این شفا شده سپاسگزاری می كند.
خانواده دیگری در میدان انقلاب ایستاده و در حین گفت و گو با آنها متوجه می شوم كه هر دو مدرس دانشگاه هستند و از شیراز میهمان زنجانی ها هستند. از این مسافر درباره حال و هوای این روزهایش می پرسم، می گوید: بی شك حضور در این جمع عنایتی است كه نیازمند نگاه خاصه قمر بنی هاشم است و شك نكنید كه تمام افرادی كه در این جمع حضور یافته اند به نحوی دعوت شده این بارگاه هستند.
وی به الگوگیری مدافعان حرم از حضرت عباس (ع) به مثابه میر و علمدار خیمه های كربلا یاد می كند و می گوید: امروز رزمندگان جبهه جهانی مقاومت اسلامی، با الگوگیری از عاشورا و سیره شهدا با تمام توان و از جان گذشتگی در مقابل دسیسه های استكبار جهانی كه از آستین گروه های تروریستی درآمده است، ایستادگی می كنند و البته آینده روشن و پیروزی در انتظار جبهه مقاومت اسلامی خواهد بود.
از مسجد حسینیه اعظم زنجان آرام به سمت دسته روانه شده و به سبب خیل جمعیت به زحمت خودرا به میدان انقلاب و سپس به امامزاده سیدابراهیم (ع) می رسانم؛ مسیر همچون سال های گذشته مملو از جمعیتی است كه هر كدام با نیت خاصی مشغول نذری دادن هستند و از طرف دیگر مردانی سیاه پوش پاچه های شلوار خودرا بالا زده و با پاها و دستان خونین بعد از ذبح احشام در حال خروج از مسیر دسته عزاداری هستند.
پشت بام های مسیر دسته عزاداری مملو از كودكان و زنانی است كه به سبب فرار از ازدحام جمعیت به این سقف های آهنی پناه آورده اند و البته عكاسان و خبرنگارانی كه از رسانه های داخلی و خارجی میهمانان ویژه دسته عزاداری حسینیه اعظم زنجان هستند.
اما مدافعان حرم كجایند؟ كه زینب در خیمه به تب نشسته است و زبان گرفته باردیگر اصغر از آن فغان كه رباب دارد. كاش امروز كربلا بود و ما ارادتمندان حسین (ع) توفیق علمداری آقا و سید و سالارمان را داشتیم.
امروز همه ما آمده بودیم تا بگوییم علم قمر بنی هاشم بر زمین نمی ماند و همانطور كه در روایات تاكید گردیده است «كل یوم عاشورا، كل ارض كربلا» در خون این مردمان، همچون خون در رگ ها، سرانده شده است و باید اظهار داشت كه چرا نجُنبد رگی به غیرت چرا نگیرد علم به قامت در روزی كه عباس بدون دست و علم و همراه اشك خیمه ها را به نظاره نشسته است.
منبع:

1398/06/18
13:11:11
5.0 / 5
4630
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد