نور معرفت

سوگواره آیینی بلندا

سوگواره آیینی بلندا

نور معرفت: سومین سوگواره آیینی بلندا، امسال برای سومین بار در شهر تهران ویژه نوجوانان دختر و پسر انجام می شود. این سوگواره با ایجاد شرایطی جدید برای گروه سنی نوجوان، فرصتی را فراهم نموده است تا نوجوانان هیات های عزاداری مختص خودرا برپا کنند.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای خاوران، حمیدرضا خونویی مدیر فرهنگی هنری منطقه15 شهر تهران درباب برگزاری سوگواره آیینی بلندا اظهار داشت: این سوگواره با هدف ایجاد فرصتی برای شکل گیری هویت دینی و همین طور ایجاد موقعیتی برای تشکیل هویت هیئتی نوجوان شهر تهران اجرا می شود.
این سوگواره امسال برای سومین سال پی در پی و بعد از اضافه شدن بخش های ویژه ای به این سوگواره، در شهر تهران اجرا خواهد شد.
وی با اعلان اینکه این سوگواره بعد از اضافه شدن بخش های ویژه ای امسال نیز اجرا می شود اضافه کرد: با اضافه شدن بخش رقابتی ویژه به این سوگواره نوجوانان دختر و پسر بناست به همراه چند تن از دوستان خود مبادرت به تشکیل هیئت کرده و به همراه تسهیلگران دینی تجربه ای متفاوت از کار گروهی در زمینه آیینی را طی کنند.
وی اشاره کرد: نوجوانان تهرانی علاقمند با حضور در میدان آیینی امام حسین مقابل السلام و نمایشگاه عطر سیب و با مراجعه به غرفه «سوگواره بلندا» ضمن آشنایی بیشتر با این طرح، هیئت خودرا در این رقابت ثبت کرده و بعد از آشنایی با تسهیلگر دینی همراه خود دربرنامه بسته اقلام راه اندازی هیئت را دریافت می کنند.
همین طور نوجوانان می توانند با ارسال عدد یک به شماره02196650000 در نرم افزار واتس آپ می توانند در این طرح رقابت ثبت نام کنند.
این رقابت تا انتهای محرم سال جاری اجرا می شود و بناست نوجوانان حاضر در این سوگواره در ضمن سال و در مناسبت های آیینی در قالب باشگاه نوجوانان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برنامه های متنوع فرهنگی به تحکیم هویت آیینی و هیئتی خود بپردازند.
همین طور علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات با شماره 02133015423 تماس بگیرند.
منبع:

1401/05/07
11:24:35
5.0 / 5
501
تگها: امام , دین , عطر , فرهنگ
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد