نور معرفت

تدارک برنامه هایی برای بزرگداشت سهروردی

تدارک برنامه هایی برای بزرگداشت سهروردی

سومین جلسه ستاد گرامیداشت حکیم شیخ شهاب الدین سهروردی با حضور محمود شالویی مدیرکل حوزه وزارتی و اعضای این ستاد برگزار و مجموعه برنامه های پیش بینی شده برای بزرگداشت این حکیم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


به گزارش نور معرفت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی در این نشست که با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف فرهنگی در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با تاکید بر رویکرد جدید این وزارتخانه در دولت مردمی در خصوص اهتمام برای معرفی مشاهیر ایرانی اظهار داشت: هرچند انجمن ملی مفاخر همیشه نسبت به معرفی مشاهیر ایرانی اهتمام داشته است اما وزارت فرهنگ در دوره ی جدید بنا دارد جامعه را با برخی مفاخر و شخصیت های بزرگ ایرانی در قالب برگزاری رویدادهای مختلف بیشتر آشنا کند و با ایجاد هم افزایی میان نهادها و دستگاه های مختلف فرهنگی به شناساندن این مشاهیر در بالاترین سطح ملی و بین المللی کمک نماید.
وی در عین حال اشاره کرد: در همین راستا به پیشنهاد موسسه حکمت سهروردی و با موافقت وزیر محترم فرهنگ، نسبت به برگزاری گرامیداشت حکیم سهروردی اقدامات لازم انجام شده است و مقرر است در این رویداد نسبت به معرفی شخصیت حکیم سهروردی در ابعاد گسترده اقدام گردد.

دستیار وزیر فرهنگ اشاره کرد: معرفی چهره های برتر مشاهیر و مفاخر ایرانی در قالب برگزاری رویدادهای بزرگ از اولویت های اصلی وزارت فرهنگ در دوره ی جدید بشمار می رود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جزییات برنامه های گرامیداشت شیخ اشراق اشاره نمود و اظهار داشت: این مراسم که دوم مرداد در شهرستان سهرورد از توابع استان زنجان برگزار می شود، آغازگر برنامه های گرامیداشت شیخ اشراق بشمار می رود و در ادامه رویدادهای متنوعی است که تا آخر سال در امتداد گرامیداشت این حکیم بزرگ برگزار می شود.
شالویی اشاره کرد: رسانه های مختلف به خوبی می توانند در برگزاری بهتر این رویداد نقش موثری و همکاری لازم با متولیان این رویدار را داشته باشند و سازمان صداوسیما نیز می تواند با تولید و پخش آثار شاخص در وصف شیخ اشراق نقش تاثیرگذاری را در معرفی بهتر این فیلسوف حکیم ایفا کند.
گفتنی است، در این نشست اعضای ستاد گرامیداشت حکیم سهروردی نظرات و پیشنهادهای خود دراین زمینه را ارائه کردند.1401/04/25
12:44:16
5.0 / 5
627
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد