نور معرفت

شروع چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز

شروع چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز

نور معرفت: افتتاحیه و نخستین جلسه از چهاردهمین دوره ارتقاء قاریان ممتاز قرآن کریم، باحضور برخی از قاریان ممتاز سراسر کشور، در مجتمع امام خمینی(ره)، اجرا شد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، افتتاحیه و نخستین جلسه از چهاردهمین دوره ارتقا قاریان ممتاز قرآن کریم، باحضور برخی از قاریان و مشارکت برخط و تصویری تعداد دیگری از قراء ممتاز سراسر کشور، در تهران، مجتمع امام خمینی (ره)، سالن همایش کوثر انجام شد.

در ابتدای این جلسه، مسعود سیاف زاده، حافظ کل و قاری ممتاز تهرانی آیاتی از سوره کهف را تلاوت کرد. در ادامه برنامه، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرائی شورای عالی قرآن، ضمن خیرمقدم به اعضا اظهار داشت: در این دوره، بعد از فراخوانی که انتشار یافت، درخواست عضویت حدود صد نفر از قاریان ممتاز از استانهای مختلف پذیرفته شد و ان شاءالله در ۲۰ جلسه دو ساعته ای که تا اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت درخدمت ایشان خواهیم بود.

میرزاجانی اضافه کرد: موضوع مهم مهندسی تلاوت که در طلیعه ماه رمضان مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم قرار گرفت، همین طور اصول وقف و ابتدا و مفاهیم آیات، دو محور اصلی جلسات ارتقا در سال ۱۴۰۱ خواهد بود که باحضور اساتید برجسته قرائت همچون حمیدرضا مستفید و محمدحسین سعیدیان تبیین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در هر جلسه و در آخر دوره، قاریان منتخب معرفی خواهند شد، از درنظر گرفتن تشویق هایی برای برگزیدگان همچون اعزام تبلیغی خارج از کشور آگاهی داد.

معاون اجرائی شورای عالی قرآن اظهار داشت: در هفته آتی ششمین دوره ارتقا دعاخوانان ممتاز کشور و چهارمین دوره آموزش غیرحضوری قاریان ممتاز هم شروع به کار خواهدنمود و مجموعاً حدود دویست نفر از ممتازین این عرصه تحت پوشش آموزش های تخصصی قرار خواهند گرفت.

وی ضمن قدردانی از کوشش های حوزه آموزش شورای عالی قرآن، مشارکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه را یکی از نقاط مثبت دوره های آموزش و ارتقا قاریان و دعاخوانان امسال دانست و از همراهی ایشان تشکر کرد.

در ادامه این جلسه که با دبیری حمید رحیمی، قاری پیشکسوت قرآن کریم همراه بود، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن طی سخنانی با مؤثر قلمداد کردن دوره های ارتقا شورای عالی قرآن که ثمرات زیادی را از دهه های گذشته تا حالا به همراه داشته است، موضوع مهندسی تلاوت را از مباحث مهم و کلیدی هنر تلاوت برشمرد و تاکید و تحلیل اخیر رهبر معظم انقلاب در این مساله را نقطه عطفی برای جامعه قاریان دانست و اظهار داشت: در جلسات ارتقا با تمرکز روی این مسأله بنا داریم با حضور اساتید مبرز و مشارکت قاریان عزیز، با طرح مباحث کارشناسی دوطرفه بتوانیم به نتایج علمی و عملی قابل قبولی ذیل این مساله برسیم.

بنا به این گزارش، بعد از آئین افتتاحیه، نخستین جلسه ارتقا در دوره چهاردهم با موضوع اصول وقف و ابتدا و مفاهیم آیات با سخنان حمیدرضا مستفید، استاد و داور بین المللی قرآن کریم و مشارکت قاریان شروع شد.

در ادامه، محمدحسین سعیدیان، استاد پیشکسوت و قاری بین المللی قرآن به نقد و تحلیل تلاوت رمضان خلیلی از تهران و مهدی تقی پور از شهر مقدس قم با رویکرد مهندسی تلاوت پرداخت.

در این نشست ارتقا، تلاوت رمضان خلیلی با کسب نصاب لازم به عنوان تلاوت منتخب معرفی گردید.


منبع:

1401/03/27
14:10:43
5.0 / 5
395
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد