نور معرفت

تولید محتواهایی برای نجوم قرآنی از طرف شرکت خلاق

تولید محتواهایی برای نجوم قرآنی از طرف شرکت خلاق

نور معرفت: پژوهشگران یک شرکت خلاق، محتوایی در زمینه نجوم قرآنی برای تقویت حوزه اعتقادی و اخلاقی کودکان و نوجوانان معرفی کردند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، مهدی پیوندزنی، مدیرعامل این شرکت خلاق با اشاره به این که تولید محتوا و ارائه محصولات فناورانه در زمینه نجوم قرآن حیطه فعالیت این شرکت خلاق است، اظهار داشت: کوشش های زیادی در دوره معاصر برای اثبات اعجاز علمی قرآن انجام شده است. این شرکت خلاق در پی اثبات یا نفی اعجاز علمی قرآن نیست، بلکه به دنبال بهره گیری از تمثیلات نجومی قرآن در تقویت حوزه اعتقادی، اخلاقی و عبادی است.
وی افزود: این شرکت توانسته با به کارگیری علم نجوم از قبیل انیمیشن، رصد آسمان و هالوگرافی نجومی و معارف و مفاهیم اعتقادی، اخلاقی و عبادی آیات نجومی قرآن را در قالب برنامه های گردشگری نجوم قرآن، کتاب های واقعیت افزوده کودکان، کلاس های آموزشی با فناوری هالوگرافی، کارگاه ها و نشست های تخصصی و برنامه های نمایشگاهی قرآن و عترت، با جذابیت بیشتر ارائه کند.
پیوندزنی با اشاره به این که این شرکت خلاق با تولید محتوای لازم امکان استفاده از جذابیت نجوم را در قالب تور مذهبی فراهم آورده است، اظهار نمود: ما تا حالا کارگاه های گوناگون نجوم پیرامون مباحث خداشناسانه با بهره گیری از قرآن برگزار کرده ایم.
وی با اعلان اینکه این شرکت خلاق در امتداد ماموریت و رسالت خود پژوهش های مختلفی انجام داده است، اضافه کرد: حوزه محوری و موضوع فعالیت این شرکت خلاق شناخت و درک مناسب از معارف اعتقادی، تقویت ارزش های اخلاقی در مقابله با ناهنجاری های اخلاقی، درک دقیق تر موضوعات فقهی برمبنای آیات نجومی و مقابله با موج اسلام هراسی باتوجه به رویکرد عقلانی و علمی معارف قرآنی است.
مدیرعامل این شرکت خلاق افزود: این شرکت خلاق تجزیه و تحلیل مباحث جدید علوم قرآنی همچون رابطه علم و دین، تفسیر علمی قرآن، زبان قرآن، هرمونتیک، ایجاد میان رشته ای کاربردی از ترکیب دو رشته علوم تجربی و علوم وحیانی و اشتغال در زمینه گردشگری مذهبی را نیز در دستورکار خود دارد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، پیوندزنی با اعلان اینکه این شرکت خلاق کارگاه های آموزشی در نمایشگاه ها و مراکز مذهبی برگزار کرده است، اشاره کرد: تا حالا تالیف هایی همچون زمین تنها مکان زندگی ما، پیدایش کیهان و دگرگونی آن در مطالعات قرآنی و کیهان شناسی، قرآن نجوم و کائنات، خانواده خورشید، نجوم دانش شناخت و نجوم در قرآن انجام شده است.
این فعال حوزه فناوری های نرم و صنایع خلاق بیان کرد: ما تا حالا نمایشگاه های متعدد، کارگاه های عمومی، برنامه های گردشگری، آموزش نجوم قرآن کودکان، آموزش نجوم قرآن بزرگسالان، کارگاه های تخصصی یک روزه نجوم قرآن در دانشگاه ها و نهادها، کارگاه های یک روزه نجوم قرآن در مدارس و مؤسسات شهر قم و همین طور در مساجد و اماکن متبرکه این شهر نیز برگزار کرده است.
منبع:

1401/03/25
23:43:59
5.0 / 5
568
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد