نور معرفت

برنامه های کاروان های مردمی زیر سایه خورشید تشریح شد

برنامه های کاروان های مردمی زیر سایه خورشید تشریح شد

به گزارش نور معرفت نشست خبری اعلام برنامه های کاروان های مردمی ˮزیر سایه خورشیدˮ برگزار گردید. شعار سال جاری این کاروان« ایران زیر سایه خورشید» نامگذاری شده است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در این جلسه خبری، مجتبی مختاری مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار داشت: جشن های کاروان زیر سایه خورشید طی ۱۵ سال قبل به دنبال برقراری ارتباط عاطفی بین امام رضا (ع) و امت بوده و از این بعد هم همین رویه و هدف را دنبال خواهد نمود.
وی خاطرنشان کرد: جشن های کاروان زیر سایه خورشید به دنبال ایجاد اتحاد و همبستگی بین مذاهب و قومیت ها و الگویی برای ایجاد نشاط معنوی و اجتماعی در میان مردم و در نهایت دستیابی به الگی حرکت مردمی است.


مختاری افزود: تمام کسانی که توان حضور در مشهد را ندارند یا به دلایلی در زندان ها، آسایشگاه ها هستند با حضور کاروان زیر سایه خورشید به مراد دل شان می رسند. این کاروان با حضور در روستاها و مناطق و هنگ مرزی، مناطق عشایری، روستاهای دورافتاده، کشتی های بزرگ تجاری کشتی ها نظامی، مراکز دفاع از مرزها، پادگان ها و از این قبیل به دنبال تقویت روحیه و نشاط عاطفی است و به بزرگترین رویداد مردمی کشور تدبیل شده است.

مختاری اظهار نمود: تابحال با حضور کاروان زیر سایه خورشید در منازل شهدا، جانبازان و آسایشگاه های جانبازان، صحنه های عاطفی بدیعی خلق شده است. از طرفی با حضور همین کاروان و به احترام امام رضا (ع)، برخی نزاع ها آخر یافته و به صلح و آشتی منجر گردیده است.
به نقل از ایشان، بیشتر از ۴۰ هزار نفر کارهای اجرایی در ارتباط با کاروان زیر سایه خورشید را انجام می دهند. هزینه ها توسط مردم تأمین می شود و آستان مقدار محدودی دخالت دارد.
مختاری اظهار نمود: ۶۵ کاروان اعزامی طی ۱۱ روز در ۲۰۰ هزار نقطه همچون در ۱۳۰ کوره پزخانه برنامه هایی را اجرا خواهند کرد.


به قول مختاری، این کاروان در سالهای گذشته حتی در دو سال شیوع کارونا با مجوز ستاد کرونا به کارش ادامه داد و تابحال در ۳۷ کشور خارجی هم حضور یافته است.
منبع:

1401/03/16
21:47:44
5.0 / 5
394
تگها: امام , جشن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد