نور معرفت
در پیام نوروزی محمد انجم شعاع مطرح شد؛

کوشش برای حل مشکلات تقنینی مؤسسات قرآنی در ۱۴۰۱

کوشش برای حل مشکلات تقنینی مؤسسات قرآنی در ۱۴۰۱

انجم شعاع اظهار داشت: برگزاری بیشترین دوره آموزشی برای ارتقای توانمندی مدیران، معرفی یک مؤسسه تراز در هر شهر و کوشش برای حل مشکلات تقنینی از با اهمیت ترین برنامه های سال 1401 اتحادیه کشوری خواهد بود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، محمد انجم شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت، در فایلی تصویری ضمن تبریک نوروزی به مدیران مؤسسات و خانه های قرآن شهری و روستایی، گزارشی را از با اهمیت ترین کارهای اتحادیه در سالی که گذشت و نیز با اهمیت ترین برنامه آن در سال ۱۴۰۱ ارائه نمود.
انجم شعاع گفت: به لطف خداوند تلاش هایمان در بهمن و اسفند ۱۴۰۰ نتیجه داد. با اهمیت ترین آن حل مشکل بیمه سی هزار معلم قرآن بود که تفاهم نامه اش در اسفندماه به امضا رسید و روند بیمه شدن تعدادی از افراد از چند روز گذشته شروع شده است و پیش بینی می شود که با پشتکار مؤسسات، در شش ماه اول سی هزار معلم قرآن بیمه شوند. از دیگر دستاوردها، افزودن شغل آنلاین معلمی قرآن در جرگه مشاغل خانگی است که به تبع آن بهره مندی معلمان علاوه بر بیمه در موضوع استفاده از تسهیلات این بخش نیز فراهم می شود.
وی اضافه کرد: با اهتمام اتحادیه های استانی در سال ۱۴۰۰، هزار و ۲۰۰ نفر از واجدان شرایط، که ۱۰ جز قرآن را حفظ بودند، در دوره های تربیت مربی حفظ شرکت کردند که عمده آنها در آینده ای نزدیک در مؤسسات قرآنی به فعالیت مشغول می شوند. همین طور پشتیبانی از تولیدات و آثار مؤسسات در فضای مجازی در اسفندماه ۱۴۰۰ شروع شد و در بهار ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. همین طور قسمتی از تولیدات در زمینه های مختلف مورد حمایت قرار می گیرد.
مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت اظهار داشت: اولین مجمع اتحادیه کشوری با وجود مشکلات، با اعمال شیوه نامه های بهداشتی در دی ماه سال قبل اجرا شد. با اهمیت ترین نتیجه آن روشن شدن انتظارات اعضای مجمع عمومی از هیئت مدیره بود. علاوه بر این سند پیشنهادی تدوین شد که باید اعضای مجمع تصویب کنند. البته تصویب اولیه آن انجام شده است و بعد از تصویب در هیئت مدیره و کمیته های مرتبط، رونمایی می شود.
انجم شعاع بیان کرد: همین طور آخرین جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ با حضور علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار و از اطلس قرآنی رونمایی گردید که در آن تمام مؤسسات قرآنی ثبت شده جانمایی شده اند و به سهولت قابل جست وجو هستند. در گام بعدی شعب مؤسسات و خانه های قرآن در سال ۱۴۰۱ اضافه می شوند. باتوجه به نشست ها و تصویب برنامه های سال آینده هیئت مدیره، در سال ۱۴۰۱ باید زیرساخت های IT را به مرحله اجرا برسانیم. کلیات این طرح در کمیته تخصیص و هیئت مدیره تصویب شده است و تا در آخر نیمه اول سال آینده شاهد افتتاح سامانه جامع باشیم.
وی افزود: سال آینده بیشترین آموزش را برای ارتقای توانمندی، تخصص و مدیریت سه هزار و ۳۱ مؤسسه قرآنی خواهیم داشت. علاوه بر آن، طبق مصوبه مجمع عمومی اتحادیه کشوری، موظف به کیفی سازی مؤسسات هستیم و مؤسسات تراز را تعریف می نماییم تا در شهرهای بزرگ در هر شهر یک مؤسسه تراز را روزآمد نماییم و آنها را به سایر مؤسسات برای ارتقا و کیفیت بیشتر فعالیت هایشان معرفی نماییم. همین طور در سال ۱۴۰۱ بمنظور حل مشکلات تقنینی و مقرراتی، که موانع فعلی ما برای کار مؤسسات و فعالان قرآنی هستند، تلاش خواهیم کرد.
مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت اشاره کرد: در سال جدید نیز نخستین واگذاری برنامه های اجرائی سند قرآن و فضای مجازی انجام می شود. پیشنهاد ۱۰ برنامه اتحادیه کشوری به تجمیع پنج برنامه تبدیل گشته و تقریباً یک میلیارد اعتبار برای آن تعیین و نیز در کمیته تخصیص تصویب گردید. همین طور در سال آینده وارد فضای مجازی و تحقق اقدامات ملی این سند می شویم.

1401/01/03
14:02:24
5.0 / 5
555
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد