نور معرفت

کتاب تازه سیدمهدی شجاعی برای نوجوانان

کتاب تازه سیدمهدی شجاعی برای نوجوانان

به گزارش نور معرفت «عشق اگر سایه خواست من هستم» نوشته سیدمهدی شجاعی برای نوجوانان منتشر گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، این کتاب در ۲۸ صفحه وزیری با تصویرگری فرهاد جمشیدی برای نوجوانان در انتشارات کتاب نیستان راهی بازار کتاب شده است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: "«عشق اگر سایه خواست من هستم» اثری داستانی از سید مهدی شجاعی برای نوجوانان است. داستان به روایتی از اصحاب امام کاظم (ع) اشاره دارد که در زمان حکومت برمکیان در ری حاضر به اطاعت و پرداخت مالیات به آنان نمی گردد تا این­که «یحیی بن خالد برمکی» بر مسند حکومت ری یکی از مطیعان امامان شیعه را می نشاند. این صحابه که فردی است از اهالی ری بعد از پنج ماه سفر در مکه به دیدار امام کاظم (ع) مشرف و شرحی از داستان خویش را بازگو می کند. امام نامه ای به وی می دهد که والی وقت با خواندن آن نه تنها مالیات او را حذف می کند بلکه نیمی از دارایی خویش را هم به وی می بخشد.
داستان «عشق اگر سایه خواست من هستم» متنی شاعرانه دارد. توصیفات زیبا در وصف ناامیدی و امید و شرحی شاعرانه از عشق و شوق در مقابل امر امام زمانه. کتاب در تمام بندهای خود روایتی خواندنی و قابل لمس از خستگی و در عین حال شیدایی سفر از ری تا مکه با مرکَب زمینی و بازگشت از این سفر و در ادامه راهی شدن باردیگر به مکه برای دیداری تازه را بازگو می کند. دل نگرانی ها و خیالاتی که قهرمان داستان را آنی رها نمی کند در تمام طول متن قطره به قطره با مخاطب متن به شراکت گذاشته می شود و وی در نهایت مخاطبش را در جایگاه خود نشانده و واله و شیفته متن نامه امام می کند و به شیدایی می کشاند.
داستان کتاب «عشق اگر سایه خواست من هستم» از حیث تاریخی هم در زمان حکومت عباسیان و وزارت برمکیان رخ می دهد. زمانه ای که در آن برمکیان در اوج قدرت در دستگاه خلافت عباسی هستند و تمامی امور حکومتی را در ید خود دارند و در این میان انتخاب والی شیفته امام شیعه از جانب کارگزاران عباسی هم در نوع خود اتفاقی است بسیار جذاب و هیجان برانگیز که سرنوشتی عجیب را هم برای وی رقم می زند."
منبع:

1400/12/19
14:27:28
5.0 / 5
639
تگها: امام , دستگاه , سفر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد