نور معرفت
۲۰ اسفند ماه؛

آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره اعطای مدرک حافظان

آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره اعطای مدرک حافظان

آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، روز جمعه ۲۰ اسفند ماه سالجاری در محل سازمان دارالقرآن الکریم و با حضور ۲۰ نفر از حافظان برگزار می گردد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، محمد رمضانی مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در مورد آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم اظهار داشت: آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، روز جمعه ۲۰ اسفند ماه سالجاری در محل سازمان دارالقرآن الکریم و با حضور ۲۰ نفر از حافظان کل قرآن کریم که حائز نمرات متناسب برای حضور در این آزمون شده اند و دارای ۱۰ سال تدریس حفظ هم هستند برگزار می شود.

وی اظهار نمود: مدرک نهایی این آزمون با امضا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با عنوان مدرک درجه یک (استاد حفظ قرآن کریم) و همتراز با مدرک دکترا به حافظانی که در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند اعطا و از امتیازات درجات هنری هم برخوردار خواهند شد.

رمضانی در مورد سوالات این آزمون اظهار داشت: سوالات این آزمون متشکل از ۷۵ سوال که شامل ۵۰ سوال چهار گزینه ای و ۲۵ سوال تشریحی از کتاب تفسیر نمونه حضرت آیت الله مکارم شیرازی و کتاب علوم قرآنی حضرت آیت الله معرفت خواهد بود برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه اظهار نمود: این آزمون از ساعت ۱۴: ۳۰ روز جمعه مورخ ۲۰ اسفند ماه و به مدت سه و ساعت و نیم ادامه خواهد داشت. وی اظهار داشت: بعد از برگزاری آزمون، پاسخنامه ها بررسی شده و از راه سایت تلاوت به آدرس Telavat.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

رمضانی اظهار داشت: حافظانی که به این مرحله راه پیدا کرده اند جزءحافظان ممتاز کشور می باشند. وی بیان نمود: این افراد به سبب کیفیت حفظ و قرائت، فعالیت تأثیرگذار در رشته حفظ قرآن کریم در استان خود و همینطور به لحاظ تسلط بر ترجمه، تفسیر ۱۵ جز از قرآن کریم و مفردات و علوم قرآنی، جزو حافظان ممتاز کشور محسوب می گردند.

قابل ذکر است که آزمون های طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه جلسه ۵۷۳ شورایعالی انقلاب فرهنگی می باشد.


منبع:

1400/12/16
20:32:22
5.0 / 5
532
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد