نور معرفت

تمدید مهلت شرکت در جشنواره عکس شکوه جمعه تا 30 دی ماه

تمدید مهلت شرکت در جشنواره عکس شکوه جمعه تا 30 دی ماه

به گزارش نور معرفت دبیر دومین جشنواره ملی عکس شکوه جمعه اظهار داشت: مهلت ارسال آثار به این جشنواره سراسری تا اختتام دی ماه جاری تمدید گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، ابراهیم سلیمانی دراین زمینه گفت: این دوره از جشنواره در بخش های تک عکس؛ مجموعه عکس و بخش ویژه (بخش مردمی) عکاسی موبایلی (عکس هایی که با تلفن همراه گرفته شده اند) انجام می شود.
دبیر دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» افزود: روایتی تصویری از جلوه های حضور در نمازجمعه ذیل موضوعات نمازجمعه، مصلاهای جمعه و جماعات، آداب و سنن و مناسک جمعه، جاذبه های تصویری اماکن نمازجمعه، همبستگی امت، اجتماعات سیاسی، مردم نگاری، قومیت ها و گروههای سِنی مختلف خصوصاً جوانان و جلوه های سیاسی و اجتماعی و عبادی نمازجمعه با تاکید بر حضور خانواده، کودکان، نوجوانان و جوانان در نمازجمعه؛ همچون محورهای فراخوان این جشنواره است.
وی با اعلان اینکه عکاسان حرفه ای و غیرحرفه ای (آماتور) سراسر کشور می توانند در این جشنواره شرکت نمایند، تاکید کرد: عکاسان می توانند عکسهایی را که از سال ۱۳۵۸ تا ۱۴۰۰ از برگزاری آئین های نمازجمعه در سراسر کشور عکاسی کرده اند را، به این جشنواره ارسال نمایند.
سلیمانی اعلام نمود: هر عکاس می تواند با حداکثر ۱۰ اثر بصورت تک عکس و ۲ مجموعه عکس در این رویداد شرکت نماید و تعداد تصاویر ارسالی در قالب مجموعه می تواند حداقل پنج و حداکثر ۱۵ قطعه (فریم) باشد.
وی اضافه کرد: شرکت کنندگان باید کلیه فایل ها را به آدرس دبیرخانه دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» به آدرس اینترنتی http: //shokuhejome.ir و یا در قالب لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره (خیابان جمهوری اسلامی- خیابان ۱۲ فروردین جنوبی – کوچه دانش – فرعی اول سمت چپ – ساختمان دانش – طبقه اول – تولیدات هنری و رسانه ای. کد پستی: ۱۳۱۶۶۷۴۴۱۸ – تلفن همراه دبیرخانه: ۰۹۱۲۱۵۳۹۶۴۰) با پست سفارشی ارسال نمایند.
دبیر دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» با اعلان اینکه آئین اختتامیه این جشنواره تا آخر سال جاری برگزار می شود، افزود: به نفرات اول تا سوم جایزه نقدی ۵۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون ریالی به همراه تندیس و لوح سپاس اهدا می شود.
وی به برگزاری جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» با همت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور اشاره و بیان کرد: این رویداد با همکاری دفاتر ائمه جمعه، نمایندگی های شورای سیاست گذاری در استانها و هنرمندان عکاس ایران اسلامی انجام می شود.
دبیر دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» اشاره کرد: سید عباس میرهاشمی، فرهاد سلیمانی و حسن قائدی اعضای هیأت انتخاب و داوری این جشنواره هستند.
وی با اعلان اینکه بعد از برگزاری اولین دوره این جشنواره؛ دبیرخانه تصمیم بر ادامه برگزاری جشنواره بصورت دوسالانه گرفت، اضافه کرد: این اقدام از ۲ جهت حائز اهمیت بود؛ یکی این که موفقیت هر رویدادی در گروی ادامه برگزاری است. دوم این که کارهای هنری در عرصه های دینی خصوصاً «نماز جمعه» نیازمند زمان کافی است تا هنرمندان فرصت و مجال حضور در مصلاهای نمازجمعه را بیابند و در چندین مرحله حضور، از زاویه های مختلف بتوانند آثار شایسته و ماندگاری را خلق کنند.
سلیمانی گفت: دومین دوره جشنواره مذکور، در حالی برگزار می گردد که طی ۲ سال اخیر ویروس کرونا سبک زندگی و خیلی از اجتماعات مهم سیاسی و عبادی را تحت تأثیر خود قرار داده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون که با تلاش مسئولان؛ شرایط، بهبود نسبی یافته است و بار دیگر شاهد برگزاری آئین های عبادی سیاسی نمازجمعه در سراسر کشور هستیم؛ دست اندرکاران برگزاری جشنواره «شکوه جمعه» نیز در استقبال از درخواست های گوناگون هنرمندان عکاس از سراسر میهن اسلامی، برای حضور پرشور در این رویداد ارزشمند، مبادرت به تمدید مهلت آثار به جشنواره مذکور کرده است.
دبیر دومین جشنواره ملی عکس «شکوه جمعه» بیان کرد: انتظار می رود، ستادهای نمازجمعه و دست اندرکاران خدمتگزار آن در مصلاهای نمازجمعه در سراسر کشور فرصتی را فراهم آورند تا هنرمندان عکاس با حفظ شئون و ضوابط در این اماکن؛ حضوری پررنگ داشته باشند و برای ثبت لحظات ناب و بی بدیل از حضور نمازگزاران مؤمن و خداجو در صفوف وحدت آفرین نماز جمعه مجالی بیابند.
وی اظهار داشت: دبیرخانه دومین جشنواره عکس «شکوه جمعه» در این راه نورانی برای حضور پررنگ هنرمندان عکاس؛ نیازمند یاری است و از همه مسئولان ارجمند برگزاری نماز جمعه و هنرمندان عزیز عکاس در سراسر کشور دعوت و درخواست می نماییم تا در فرصت تمدید شده، با همکاری صمیمانه خود، از این رویداد باارزش حمایت کنند.


منبع:

1400/10/07
11:23:19
5.0 / 5
790
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد